MENU

Головні питання. Навіщо зустрічаються Трамп та Путін

1332 0

16 липня у Гельсінкі відбудеться двостороння зустріч президента США Дональда Трампа та президента РФ Володимира Путіна.

Враховуючи те, що зійдуться два ексцентричних політика (один із яких дуже яскраво проявляє цю характеристику, а інший претендує на роль вигнанця), кожному з них потрібно продати свою участь у цій зустрічі, як перемогу. Очевидно, що будь-яка комунікація буде спрямована переважно на внутрішнього споживача.

Читайте також: Неприємний подарунок для Кремля

Бо ж реально досягти якихось проривних домовленостей неможливо. Вони могли би бути вагомими, якби йшлося про чергові кроки в роззброєнні чи укладання якихось важливих економічних двосторонніх угод. Ані того, ані іншого немає навіть у проекті.

Говорити про відновлення довіри теж не випадає. Нещодавно Комітет Сенату США чітко і ясно підтвердив дані національних розвідслужб: російське втручання у американські вибори мало місце. Звичайно, Трамп не може про це не спитати. Хоча б формально. На що так само формально Путін відповість, що вони не втручалися. Хоча всі розуміють, що це брехня.

Практичних наслідків буде дуже мало. Розраховувати на те, що обидва президенти домовляться відтягнути – як того хоче Трамп – іранські війська в Сирії, теоретично можна. Та практично до цього далеко, як до місяця. Можна говорити, що треба було би. Та чи означає це практичне співробітництво? Дуже сумніваюсь. Особливо в контексті того, як американці розгромили армію Вагнера. Жодної довіри між американськими та російськими військовими немає. Думаю, що навряд чи вона колись і з’явиться.

Щодо України, то ексцентричний Трамп може в черговий раз сказати щось таке, що потім відвоюють Держдеп та сам Білий дім. Такі речі в світовій практиці траплялися.

Читайте також: Следующая цель Путина

А якщо Трамп щось скаже про Сенцова, то Путін відповість, що останній – терорист, засуджений справедливим російським судом. І, мовляв, що я можу зробити – ми живемо в правовій державі, де президент не втручається у діяльність судової влади. Позитивні сценарії можливі лише з цивілізованими партнерами, а позаяк йдеться про Путіна і Росію, то там до цивілізації теж дуже далеко.

Тож буде багато галасу та конспірології. Будуть заголовки про історичну зустріч. Але ми вже недавно мали таку, яка закінчилась новинами про те, що Північна Корея продовжує свої ядерні програми. Хоча в США заявляють, що через рік відбудеться роззброєння. Буду дуже радий, якщо це станеться, але, чесно кажучи, не дуже вірю.

Отже, ми на порозі зустрічі, яку її головні учасники використають виключно для своїх потреб.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ОГРИЗКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини