MENU

Про ставлення країн НАТО до проекту "Північний потік-2"

1480 0

Відкриттю саміту передувала закрита двостороння зустріч президента США Дональда Трампа і Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга.

Як повідомив пізніше пан Столтенберг, сторони обговорили порядок денний саміту і окремі питання щодо сплати караїнами НАТО членських внесків у казну Альянсу, обговворили проблеми боротьби з тероризмом, кіберзлочинністю та іншими викликами безпеці НАТО.

Читайте також: Безвідповідальність Німеччини: найбільша країна Європи експортує нестабільність

З цього приводу Йенс Столтенберг зазначив: "Платити більше, використовувати кошти краще". Проблема в тому, що значна частина країн членів Альянсу ще не спроможна сплачувати в казну НАТО 2% від свого ВВП.

З усього переліченого мене ніщо не цікавило, окрім одного питання – ставлення країн НАТО до проекту "Північний потік – 2". Тому я працював у пулі журналістів на головному ганку (main entrance) штаб-картири НАТО, куди підїзджали кортежі з лідерами країн Північно-Атлантичного союзу і там можна було поставити запитання високим гостям. 

Дональд Трамп висловився категорично проти проекту "Норд стрім-2" і назвав його таким, що суперечить принципам енергетичної безпеки європейських країн НАТО. 

Далі сталось так, що канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Литви Даля Грібаускайте прибули до ганку штаб-квартири НАТО майже одночасно. Мені випала нагода поставити запитання пані Далі Грібаускайте щодо проекту "Північний потік-2".

Президент Литви Даля Грібаускайте категорично заявила, що це не є жодним комерційним, чи економічним проектом, а це є російський геополітичний проект, мета якого – узалежнити Європу від енергоносіїв з Росії і послабити економічне становище України та Європи в цілому.

Натомість Ангела Меркель знайшла дуже дипломатичну і завуальовану форму, відповідаючи на це запитання. Вона відсторонено так сказала, що пам'ятає часи коли частину Німеччини контролюав Радянський Союз. Німці більше не бажають повернення тих часів і подібної ситуації, сказала канцлер, і додала, що німці будуть самі приймати рішення.

Читайте також: Виклики українсько-німецьких відносин: ситуативне партнерство, що не стало стратегічним

Тому, як трактувати слова Ангели Меркель у цьому питанні мені не дуже зрозуміло. Щодо членських внесків Німеччини у казну НАТО, про що дорікав їй Дональд Трамп, Ангела Меркель зазначила, що Німеччина багато робить для зміцнення НАТО (Місія Німеччини в афганістані) і буде намагатися зробити все, щоб сплачувати не менше 2% ВВП Німеччини в бюджет НАТО. 

А от прем'єр Нідерландів Марк Рютте відкритим текстом заявив, що вважає проект побудови газопроводу "Нордстрім-2" комерційним і економічно обгрунтованим. Інша справа, що його будівництво слід добре узгодити з Україною, оскільки саме через Україну пролягає головна газова магістраль з Росії в Європу, – зауважив Рютте.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг вгамував мою зацікавленість. Він пояснив, що в рамках саміту НАТО питання "Північного потоку-2" не буде обговорюватись. Це більше тема національних компетенцій. Тобто окремих держав, які зацікавлені, або ні у цьому проекті.

На разі все! Саміт НАТО продовжується. Якщо буде щось цікаве і незвичайне – розповім. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ростислав ДЕМЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини