Небезпечна позиція "володаря жовтої майки лідера"
Попри очікуваний певний спад політичної активності влітку, саме цей канікулярний період своїм наслідком матиме визначену "стартову диспозицію" основних кандидатів на посаду Президента України.
Визнані соціологічні групи у червні-липні оприлюднили результати своїх досліджень рівня підтримки виборцями, як тих політиків, чий неодмінний намір брати участь у виборчій кампанії є очевидним, так і тих, хто ще не оголосив про це.
Із сухих цифр соціологічної звітності очевидно, що одноосібним лідером за кількістю виборців, які вже готові проголосувати на березневих виборах, є Юлія Тимошенко. Розрив між першим і другим місцем у першому турі голосування збільшується на її користь.
Читайте також: Політичне лідерство, якого бракує Україні
Рейтинги основних кандидатів у Президенти України за червень-липень 2018 року
(%, серед тих, хто прийде на вибори і визначився, за кого голосувати)
Згідно опитування, проведеного з 18-го до 29 червня Центром соціальних досліджень "Софія", якби на момент опитування відбувалися президентські вибори, то, серед тих, хто прийде на вибори, найкращі шанси вийти до другого туру мали б Юлія Тимошенко, Юрій Бойко та Петро Порошенко. Проте, не всі соціологічні дослідницькі центри подають інформацію щодо виборців, що визначилися як з участю у виборах, так і кандидатом, за якого проголосують, але і вони фіксують ідентичну тенденцію.
- за Ю.Тимошенко - 12,4%,
- за Ю.Бойка - 9,2%,
- за П.Порошенка – 8,9%.
Дослідження компанії GfK Ukraine, яке було проведене у період із 30 червня до 8 липня зафіксувало, що лідером також є Юлія Тимошенко – 10% серед усіх виборців. Друге місце у Володимира Зеленського (7%), а замикає трійку Святослав Вакарчук (6%). Петро Порошенко набирає 5%. Стільки ж у Юрія Бойко і Олега Ляшка.
Читайте також: Осінь стане часом найважливіших рішень щодо майбутнього України
Як бачимо, президентське лідерство Ю. Тимошенко фіксується усіма всеукраїнськими опитуваннями, незалежно від їхнього замовника і виконавця. Причина такого результату є очевидною – Ю. Тимошенко свою політичну роботу спрямовує на те, щоб відповісти, як на першорядні соціально-політичні та економічні запити суспільства, так і на стратегічні і навіть масштабні цивілізаційні його прагнення.
Проголошення "Нового курсу" ще раз продемонструвало стратегічність політичного мислення Тимошенко. Це відповідає запиту громадян на реальний план виходу з кризи і створення можливостей для гідного життя кожного
Однак, завдяки такій масштабній діяльності Ю. Тимошенко опиняється у… складній позиції переслідуваного усіма учасниками перегонів володаря «жовтої майки», за яким женуться усі і якому, в українських реаліях, усі готові зробити підступну підніжку.
Це небезпечно, бо чинному президенту, вже сьогодні, не складно віднаходити спільників у боротьбі зі своїм головним конкурентом. Фактично, такими спільниками, відвертими, або потаємними, можуть стати команди більшості кандидатів у президенти, які тримаються найрізноманітніших політичних орієнтирів.
З осені ці союзи виявлять себе в усій потужності.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Костянтин МАТВІЄНКО, спеціально для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки