Українські миротворці знищили табір бойовиків у Конго
В ДР Конго продовжує загострюватись ситуація у протистоянні повстанців та урядових військ. Так протягом минулого тижня НЗФ "ADF" декілька разів здійснювали напади на опорні пункти урядових військ та на піхотні підрозділи ООН з Малавії та Танзанії. Постійні напади на мирних жителів з метою подальшого їх експлуатації для робіт на шахтах або будівництва таборів повстанців стало звичним явищем для регіону північне Ківу.
Крайньою подією було напад повстанців НЗФ "ADF" на військову базу місії ООН зі стабілізації в ДР Конго United Nations Mission in the DR Congo – Monusco, що знаходиться в аеропорту Мавіві за дев’ять кілометрів від міста Бені. Протягом годинного бою бойовики застосовували стрілецьку зброю та освічувальні міни для максимального ураження об’єктів критичної інфраструктури.
Читайте також: Шпигуни в ОБСЄ на Донбасі: чи відмовиться місія від російських представників
Слід зазначити що в даному таборі несуть бойове чергування два гелікоптери Мі-24, екіпажі яких теж зазнали ризику. Кулі від автоматів рикошетили по цілому таборі, де проживають українські миротворці. Одна з куль наскрізь прошила житлове приміщення українського підрозділу. Під час нападу всі українські миротворці перебували на завчасно підготовлених позиціях для оборони і ніхто з них не постраждав.
Внаслідок бою з повстанцями троє миротворців з Малаві та Танзанії зазнали поранень. Виходячи із загрози повторного нападу бойовиків на табір командуванням Сил Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго в рамках операції "Усалама" було прийнято рішення нанести повітряного удару бойовими вертольотами Мі24 українського контингенту по базовим таборам НЗФ «FDR» з подальшою висадкою десанту для зачистки території від бойовиків.
31 липня в 5 ранку розпочалась операція. Ведуча пара Мі-24 під командуванням командира 18 вертолітного загону підполковника Григорія Ситника та заступника командира 18 ОВЗ підполковника Віталія Хоптія здійнялась в небо та нанесли удари по таборам повстанців, які знаходились в гористій місцевості. Після першого заходу бойових Мі- 24 було знищено один табір. Для подальшої висадки десанту з Мі-8 бойові 24-ки продовжили патрулювати район для уникнення обстрілу наземних підрозділів. Слід зазначити, що на борту ведучої пари перебував і керівник операції "Усалама" генерал-майор Дюбе для кординації дій із наземними підрозділами.
Паралельно з українськими гвинтокрилами висадкою спецназу також здійснювали південно-африканські гвинтокрили "Орекс", які десантували спец призначенців з ПАР та Танзанії, які паралельно з урядовими військами здійснювали зачистку району проведення операції.
Читайте також: Неизбежный уход россиян уже запрограммирован
Для гвинтокрилів Мі-8 складністю при десантуванні підрозділів було те, що територія для висадки була обмежена і мала багато кам’яних виступів, що могло призвести до пошкодження вертольотів. Протягом проведення операції українські вертолітники перекинули 150 піхотинців в район проведення операції.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки