MENU

У посольстві США в Москві понад 10 років працювала співробітниця російських спецслужб - The Guardian

2368 0

Американська контррозвідка з'ясувала, що в посольстві США в Москві більше десяти років працювала під прикриттям співробітниця російських спецслужб, пише британське видання The Guardian з посиланням на власні джерела.

Як з'ясувалося, громадянку Росії найняла на роботу Секретна служба США. Співробітниця мала доступ до бази даних електронної кореспонденції посольства і внутрішніх електронних мереж, що надало їй доступ до потенційно конфіденційного матеріалу, включаючи секретні графіки президента і віце-президента США.

Жінка потрапила під підозру в 2016 році під час планової перевірки. Двоє слідчих регіонального відділу служби безпеки при американській місії звернули увагу, що співробітниця регулярно зустрічалася зі співробітниками ФСБ без санкції начальства. Крім того, кілька дипломатів вели з нею електронне листування, для якого використовували особисті акаунти.

У січні 2017 року про підозри дізналися в Секретній службі. Але, як стверджує співрозмовник The Guardian, в Службі не почали повномасштабного розслідування. Шпигунці запропонували звільнитися "по-тихому" через півроку, незадовго до масової висилки американських дипломатів з Росії.

Читайте також: Посольство України прокоментувало візит чеських політиків до окупованого Криму

"Секретна служба намагається приховати порушення, звільнивши (її)... Збитків було вже завдано, але вище керівництво Секретної служби не проводило ніяких внутрішніх розслідувань для оцінки збитків і щоб переконатися, чи привернула вона інших співробітників для надання їй більшого обсягу інформації", - повідомило джерело видання, додавши, що "тільки інтенсивне розслідування зовнішнім джерелом може визначити шкоду, яку вона нанесла".

У відповіді на запит The Guardian Секретна служба США спробувала применшити значення ролі співробітниці і повідомила, що при наймі іноземних громадян існує ризик, що хтось із них може бути пов'язаний із російською розвідкою. Саме тому на роботу беруть в основному перекладачів або людей, які не мають прямого доступу до діяльності дипмісії.

Читайте також: Ще одна ілюстрація того, які пріоритети у наших спецслужб

Guardian зазначає, що виявлення агента ФСБ може негативно позначитися на іміджі Секретної служби, що забезпечує безпеку американських посольств у різних країнах світу.

"Конгрес весь час шукає російських хакерів. А цілком можливо, що інформація, яка дозволила атакувати сервер Демократичної партії під час виборів 2016 року, йшла прямо з посольства", - сказав співрозмовник газети.

Британське видання отримало в своє розпорядження ім'я і посаду, яку займала шпигунка. У матеріалі Guardian вони не згадані. Видання вказує, що неодноразово намагалося зв'язатися з жінкою і отримати її коментар, але жодного разу не отримало відповіді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Новое время


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини