MENU

Коли б’ються дівчата: три незручні питання

2541 0

Вчергове відео чергової бійки поширилось соціальними мережами. В Одесі побились підлітки. Жорстко, із записом на відео та з матюками. Сучасна класика. Тільки це були дівчата.

Так, звичайно, відео обурює. Ми до такого не звикли. Але, перед тим як обурюватись, треба самому собі поставити три питання. І дати три "чесні" відповіді.

Перше чесно – природня схильність дітей до насилля. Так, діти – це такі дорослі, які ще не повністю усвідомили важливість соціальних норм. Якщо вас це заспокоїть, то через 10 років битися вони вже не будуть. Швидше за все. Але вони перейдуть на витонченішу форму насилля – на психологічне. Ігнорування, плітки, підстави, - це реалії дорослого життя. У вас нікого не цькують на роботі? Точно? Чи може ви робите вигляд, що не помічаєте.

Читайте також: Замовчувана проблема: сексуальне насильство в умовах конфліктів

Друге чесно. Побились дівчата через хлопців. Такі випадки були і раніше. У тому числі й до появи соціальних мереж та можливості записувати відео. І так само тоді їх теж рідко хто розтягував. А ставши дорослими сучасні матері/батьки переймаються, що їх діти можуть бути такими ж, якими вони самі були в дитинстві? Але діти будуть наслідувати той приклад, який бачитимуть навколо себе. І насамперед – у сім’ї. І це стосується як нападників, так і жертв. Для перших насилля прийнятне явище, бо як правило те ж саме відбувається у їх сім’ях. Для других прийняте явище бути жертвою. Зверніть увагу на поведінку дівчинки, яку б’ють на відео. Вона навіть не намагалась дати здачу. В 13-14 років у неї вже сформований комплекс жертви. А підґрунтя цього комплексу теж треба шукати в незвичному для нас місці – в родині. Загугліть "як виховати жертву". Це і гіперопіка, і авторитарний стиль виховання, і повна відсутність уваги, і те ж саме насилля батьків одне до одного чи до дітей.

Читайте також: Закономірний результат: безкарна пропаганда ненависті веде до насильства

І третє чесно. Якби побились хлопці, це відео б не потрапило у стрічку новин. Увагу притягує те, що не звично. Поки що незвично дівчаче насилля. Ключове словосполучення "поки що".

Але чесність останнього полягає у тому, що незвичні сцени насилля завжди привертають увагу. Ми самі формуємо попит на таке відео. А ті, хто його знімають, уже виходячи з існуючого попиту, дають пропозицію. Я не виправдовую тих, хто знімав. Але й ті, хто формує попит є інформаційними співучасниками злочину. Саме тому існує цілий напрямок у кібербулінгу – хеппіслепінг. Коли насилля здійснюється лише заради того, щоб потім відео з ним викласти у мережі. Насилля заради переглядів та лайків.

Всі три чесно – це спроба звернути увагу на те, що проблеми дитячого насилля існують не тому, що не працює школа, поліція чи батьки інших дітей (хоча до них теж є купа питань). Це спроба звернути увагу на те, що інколи ми не бачимо колоду у власному окові. Бо нам так зручніше – винити всіх, крім себе. Говоріть зі своїми дітьми і показуйте їм той приклад, який вартий наслідування.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ПЕТРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини