MENU

Вивезення сміття в Києві стане окремою послугою: скільки доведеться платити

1916 0

Уже з серпня жителі Києва сплачуватимуть за послугу з вивезення твердих побутових відходів окремо, причому тариф залежатиме не від площі окремо взятої квартири, а від кількості фактично людей, які там проживають і від типу будинку.

Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

"Розрахунок плати залежатиме від кількості зареєстрованих у кожній квартирі. На наш погляд, це є справедливим підходом, бо продукуємо сміття ми всі, тому абсолютно некоректно прив'язувати оплату за сміття до якихось інших чинників", – сказав він.

Читайте також: Мінекономіки підрахувало, на скільки зростуть зарплати в Україні

За його словами, поява окремої послуги з вивезення сміття зумовлено тим, що з 10 червня повноцінно набув сили Закон України "Про житлово-комунальні послуги".

Новий закон не передбачає, що в послугу з управління багатоквартирними будинками входить вивезення ТПВ. Пантелєєв зазначив, що плата залежатиме не тільки від кількості зареєстрованих, а й від середньої норми накопичення відходів залежно від типу будинку і від тарифу підприємства, яке вивозить сміття.

Наприклад, норма накопичення відходів у гуртожитків становить 1,39 куб. м, у будинків із сміттєпроводами – 1,93 куб. м, у будинків без сміттєпроводів – 2,15 куб. м, а тариф комунального підприємства "Київкомунтранс", який переміг у конкурсі з вивезення відходів, становить 115,09 грн за куб м.

За словами заступника голови КМДА, в середньому тариф становитиме 20-25 грн за одну людину на місяць, тобто суттєвого збільшення порівняно з попереднім тарифом, який ґрунтувався на площі квартири, не відбудеться.

Таким чином, тепер тариф на утримання прибудинкової території стане меншим, оскільки в нього не буде включено послугу з вивезення сміття, додав Пантелєєв. Заступник голови КМДА визнав, що в столиці існує проблема щодо реєстрації людей, які фактично проживають. Тому він закликав киян добровільно сповістити владу про справжню кількість проживаючих, щоб не призвести до перенакопичення ТПВ у сміттєвих баках.

"Та нормативна база, яка готується Мінрегіоном, яка регламентуватиме процес нарахування плати за послугу, вона містить у собі фактичне проживання, але ми починаємо працювати вже зараз. Ми звертаємося до киян з проханням добровільно надіслати нам інформацію про те, скільки у них проживає людей. Це зробить нарахування щодо кожного будинку збалансованим, це не дасть тарифу безпідставно змінюватися в більшу сторону", – сказав він.

Читайте також: Как Эверест превратили в самую высокогорную помойку. ФОТОФАКТ

За його словами, відповідну інформацію жителі столиці зможуть надати у вільній формі в один із 70 центрів комунального сервісу. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини