Українка Прищепа стала чемпіонкою Європи, а Ляхова виграла бронзу в бігу на 800 метрів

1348 0

Фінальний забіг на 800 м серед жінок вийшов, в першу чергу, тактичною боротьбою: ніхто не хотів стартувати раніше часу, аби не перегоріти на фініші. Українки Наталія Прищепа та Ольга Ляхова перші 600 метрів відсиджувалися ззаду, а стартували лише на останньому віражі.

Прищепа увімкнулася разом з француженкою Ренелль Ламот, вони швидко обійшли лідерок і вибігли на останню пряму поруч. Однак Ламот не вистачило до фінішу, а Наталя, як і два роки тому, виграла золото. Українка стала першою в історії атлеткою, яка двічі поспіль виграла чемпіонат Європи на 800 м.

Несподівано потужно за Прищепою увімкнулася також Ольга Ляхова, яка дотерпіла до фінішу і опинилася на третьому місці. Бронзова медаль для Ольги.

У принципі, тактика Прищепи вкотре спрацювала на цьому Євро: вона так само включалася в останньому віражі і в попередніх забігах. І якщо для Наталі золото не є чимось особливим, то медаль для Ляхової – справжнє досягнення. Вона ніколи раніше не виграла медалей в особистих забігах на великах турнірах.

Медалі дівчат стали для України не першими в цей змагальний день: раніше срібло в бігу на 400 м з бар’єрами взяла Анна Рижикова. Усього в активі України шість нагород на Євро: два золота, два срібла та дві бронзи.