MENU

Місця для комфортного проживання людей стають глобальним дефіцитом

2984 0

Екосоціогосподарська система в епоху Антропоцену настільки порушила рівновагу на нашій планеті, що динаміка кліматичних процесів стає реально загрозливою для людства вже найближчим часом.

По-простому: лихварська система породила споживацтво та війни, які висмоктують ресурси, знищують екологію та перетворюють Землю у вельми некомфортне місце перебування.

Людство зависло в точці біфуркації. Історичні процеси не відбуваються так швидко, але невідворотність лякає. Зокрема кліматично-екологічна: 

– 600 млн чоловік в Індії відчувають дефіцит чистої питної води, а повінь у Кералі перетворила понад мільйон людей у біженців;

Читайте також: Як врятувати планету: 15 простих речей, які може робити кожен

– аномальна спека зафіксувала температурні рекорди по всій планеті;

– льодовики інтенсивно тануть, зокрема над термокарстовими озерами, що спровокує величезні викиди парникових газів;

– землетруси, тайфуни, повені, цунамі частішають…

Більше 15000 вчених із 184-х країн підписали друге «Попередження людству», в якому перелічені найбільш небезпечні екологічні зміни, що загрожують усьому живому на планеті. Текст цього маніфесту опублікований у журналі BioScience.

Найважливішою й надалі вважається проблема глобального потепління: з 1992 року (коли було опубліковане перше «Попередження людству») середня глобальна температура збільшилась на 0,5 град за Цельсієм, а середньорічні викиди CO2 – на 62%.

Водночас за останніх 25 років відбулося скорочення доступної прісної води, а в океані збільшилась площа мертвих зон із пониженим виістом кисню та «островів» із пластикових та інших відходів. Також упродовж цього часу населення планети збільшилось на 2 мільярди, а всіх інших живих істот стало менше на 30%. За останні 200 років удвічі зменшились площі лісових насаджень. Щорічно зелені легені планети втрачають 14 млн га…

Читайте також: Страшні подробиці екологічного дослідження Чорного моря: що знайшли вчені

Місця для комфортного проживання людей стають глобальним дефіцитом. І кожен такий регіон, зі сприятливим кліматом для сільського господарства та наявністю прісної води й інфраструктури, є потенційною здобиччю геополітичних хижаків.

Тубільне населення цікавить корпорації винятково як ресурс, якого, з розвитком технологій і робототехніки зокрема, потрібно все менше й менше…

Коли ви вболіваєте за чергову «політичну тваринку»,  просто пам‘ятайте про мету тих, хто вам пхає весь цей непотріб у керівництво державою, і навіщо…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій СИТНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини