MENU

Туристів до Львова приваблює не архітектура, а нічні клуби й повії за доступною ціною – політолог

3035 0

Львів невпинно втрачає свою привабливість як для мешканців, так і для туристів. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповідає львівський письменник та політолог Юрій Ситник. 

За його словами, найбільші проблеми сучасного Львова – це величезні масштаби незаконного будівництва, транспортна катастрофа та інженерні мережі міста, які не справляються із навантаженням та постійно виходять з ладу. 

Юрій Ситник наводить цифри, які шокують: "Станом на 1990 рік у Львові мешкало 802,2 тис. чол, а житловий фонд становив 14,41 кв м на особу. У 2008 році ці показники були наступними: населення – 732,8 тис, а житловий фонд – 17,62 кв. м. на людину. Згідно офіційних статистичних даних з 2010 по 2017 рік житловий фонд Львова поповнився на приблизно 3 500 тис кв. м.  За останніх півроку у місті прийнято в експлуатацію 220 381 кв. м. житла, що дещо перевищує динаміку попередніх років. Можна сміливо прогнозувати: станом на 2020 рік житловий фонд збільшиться на 5 млн. кв. м. А населення зросте на 250 000 мешканців".

Читайте також: Слідом за Києвом затопило Львів – води по пояс, у місті призупинено рух громадського транспорту. ФОТО, ВІДЕО

Письменник також розповів про транспортну проблему, від якої постійно страждають прості мешканці Львава. 

"Станом на 2008 рік автомобілізація становила 160 автівок на 1 000 чол. Коригованим генпланом Львова її ріст прогнозувався до 300 авто на 1000 мешканців. Навіть якщо розрахувати кількість додаткових автівок, які можуть з’явитися після заселення збудованого житла станом на 2020 рік, взявши за основу цифру 250, – це 62 500 автомобілів у місті!", – навів дані Юрій Ситник. 

За його словами, при нинішніх хронічних корках і дефіциті паркомісць це призведе до транспортного колапсу.

"В 2008 році місцями для паркування було забезпечено лише 55% автомобілів. За той час не було збудовано жодного багаторівневого паркінгу, натомість забудовано кілька автомобільних стоянок. Це при тому, що практично всі новобудови не забезпечені належною кількістю паркомісць, особливо в центральній частині", – повідомив Юрій Ситник. 

Станом на 2008 рік система обслуговування характеризувалася контрастними диспропорціями: об‘єкти торгівлі та громадського харчування значно перевищували нормативну потребу, а заклади охорони здоров‘я, культури і спорту, а також площа зелених насадження становили лише 40% від нормативного забезпечення. В останні роки практично не було збудовано нічого з перелічених об‘єктів, ані дитячих садочків, шкіл, парків тощо.

"Величезне додаткове навантаження від масового незаконного будівництва у переущільненому місті лягає не лише на транспортну та соціальну інфраструктури, а також і на всі інженерні мережі міста, свідченням чого є нещодавні "потопи", –відмітив Юрій Ситник. 

Читайте також: Львів стає інакшим – агресивним, крикливим, матюкливим – письменниця

Політолог підсумував, що завдяки масовому незаконному будівництву заради збагачення вузького кола наближених до мера осіб, Львів невпинно втрачає свою привабливість. І багатьох туристів до міста приваблює вже не архітектура та кавово-фестивальноа атмосфера, а нічні клуби й повії за доступною ціною.

Нагадаємо, що раніше письменниця Галина Пагутяк заявила, що "Львів уражений чумою. Звідти втікають усі світлі голови й талановиті руки". 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини