MENU

Українській гривні виповнилося 22 роки

1548 0

22 роки тому в Україні відбулася грошова реформа. 2 вересня 1996 року гривня замінила українські карбованці стала національною валютою України.

про це йдеться у повідомленні  НБУ у соцмережі Facebook.

Відзначається, що обмін проводився з 2 до 16 вересня 1996 року.

 

Читайте також: Данилишин: "Тіньові" гроші – це гроші крупного українського бізнесу

У цей період у готівковому обігу України паралельно функціонували як гривня, так і український карбованець. Після 16 вересня 1996 року єдиним засобом платежу на території України стала гривня.

На момент заміни однієї грошової одиниці на іншу в обігу було 338,1 трлн. карбованців. У результаті переходу на гривню було вилучено 97% емітованих до цього карбованців (327,9 трлн. крб.). За цей період Національний банк України ввів у готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд. грн.

Зараз в готівковому обігу країни перебуває готівки на загальну суму понад 373,6 млрд грн (станом на 01.07.2018), у тому числі монет – 2,1 млрд грн (13,0 млрд штук) та банкнот – 371,4 млрд грн (2,9 млрд штук): https://goo.gl/JHrrv7 Загальна кількість банкнот на душу населення становила 68 штук, а розмінних монет – 293 штук.

Сьогодні українська гривня дійсно є символом нашої державності. Упродовж усіх 22 років Національний банк України постійно працює над підвищенням надійності та захисту гривні. Період, що пройшов з часу запровадження національної валюти, характеризувався складними процесами в політичному та економічному житті країни, проте і у сучасних умовах, як і раніше, Національний банк готовий забезпечувати економіку держави банкнотами і монетами необхідних номіналів та якості.

Читайте також: ТОП-5 ключових речей, щоб гривня була стабільною валютою

Так Національний банк продовжує удосконалення номінального ряду банкнот та монет національної валюти гривні – в обігу перебувають вже дві оновлені банкноти з посиленою системою захисту (100 та 500 гривень, незабаром буде третя – 20 гривень), також введено нові обігові монети номіналом 1 та 2 гривні (в подальшому в обігу з’являться монети номіналами 5 і 10 гривен). Триває оптимізація обігу монет дрібних номіналів – Національний банк припинив карбування монет 1, 2, 5, 25 копійок та запровадив правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків до сум, кратних 10 копійкам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини