Чому більше не треба соромитися прищів на обличчі? ФОТО, ВІДЕО
Британське дослідження показало, що люди з акне більше схильні до депресії. Найбільше це помітно у перший рік після діагностики, коли ризик розвитку депресії зростає до 63% порівняно з тими, хто не має проблем зі шкірою.
2015 року британка Ем Форд виставила на своєму YouTube-каналі відео під назвою You Look Disgusting. На ньому вона наносить макіяж, який приховує недоліки на шкірі, а потім змиває. За три місяці до створення цього відео Ем почала постити в Instagram свої світлини з акне на обличчі без макіяжу та ретушування, після чого отримала багато критичних коментарів, як напрклад: "Що взагалі у неї з обличчям?", "Її обличчя таке бридке". Їх вона використала у відео.
Читайте також: Я не люблю краситься: психологи объяснили, почему некоторые женщины не используют макияж
"За наступні кілька місяців я отримала тисячі повідомлень від людей з усього світу, які страждали від акне та невпевненості в собі. Я хотіла створити фільм, який би показував, як соцмережі встановили нереалістичні очікування для чоловіків і жінок. Як суспільство ми звикли бачити несправжні картинки досконалості та порівнювати себе з нереалістичними стандартами краси. В таких умовах буває складно пам’ятати найважливішу річ – ти красива", – написала Ем.
Вона вже кілька років продовжує виставляти в Instagram свої фото без макіяжу та фільтрів, не маскуючи акне, та надихає на це інших. За хештегом #skinpositivity в Instagram можна знайти понад 4 000 дописів людей, які відкрито показують недоліки на своїй шкірі.
Читайте також: Три б’юті-міфи, про які варто забути
Фотографка Софі Гарріс-Тейлор разом з виданням i-D створили проект "Чи є акне останньою межею бодіпозитиву?", в якому досліджують ставлення жінок до власної проблемної шкіри. Героїні цього фільму розповідають про те, як вчаться приймати свою шкіру з недоліками, любити себе і вважати себе красивими, розширюючи межі поняття краси.
Так само, як бодіпозитив загалом, #skinpositivity показує, що не варто соромитися особливостей власного тіла, а краса виходить за рамки нав’язаного ідеалу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки