MENU

Верховна Рада урівняла права жінок і чоловіків в армії

1793 0

Сьогодні у Верховній Раді проголосували законопроект 6109 щодо рівних прав та можливостей служби для жінок в армії.

Про це на власній сторінці у Facebook повідомляє волонтер-активістка й учасниця АТО Марія Берлінська 

"Я була співавторкою законопроекту спільно з Іриною Сусловою, Сашою Голуб,  Станіславом Івасюком та Лесею Василенко. Одразу чесно кажу – цей закон не ідеальний, але це максимум, на який вдалося найти голоси депутатів. Цей закон лише перший серйозний крок. Далі буде", – написала вона. 

Як заявив з трибуни парламенту секретар комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник, цей закон стосується гендерної рівності чоловіків і жінок під час проходження служби в Збройних силах України.

"Взагалі, ідея закону полягає в тому, що ми не ділимо осіб на чоловіків і жінок і фактично всі особи користуються однаковими правами під час проходження служби. Це зобов'язання України, це практика Європейського Союзу, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки – ми її впроваджуємо, безумовно, з повагою до законів про захист материнства", – завначив він.

Читайте також:  Давайте покажемо Росії, що нас сотні тисяч, яких не треба закликати в армію

Після ухвалення законопроекту урівнюється граничний строк можливості укладання контракту для жінок. Це означає, що вони встигатимуть вислужити вищі офіцерські посади. Наразі у Збройних силах немає жодної жінки-генерала.

Зокрема, законом визначено, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками, за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі. Це включає прийняття їх в добровільному порядку (за контрактом) і призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов'язку в запасі та дотримання правил військового обліку. 

Законом скасовано обмеження щодо призначення  військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження та звільнення від проходження служби.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини