MENU

Як правильно планувати, щоб утілювати задумане

2365 0

Ти помічаєш, що майбутнє не настає? От ти дорослішаєш, переходиш із курсу на курс, а нічого в житті не змінюється. Після школи були мрії досконало вивчити англійську і поїхати до Штатів, а тиждень тому хотілося податись на міжнародний проект. Але нічого з цього так і не втілилося в життя. Чому?

Одна з можливих причин: ти не вмієш планувати. Однак це не біда, бо ми знаємо, як тобі допомогти.

Розрізняй мрії та цілі

«Плани – ніщо, планування – все», – так казав Айзенгауер і мав цілковиту рацію. Підтягнути англійську й мандрувати Францією – це не цілі, а мрії, які ми самі віддаляємо, бо формулюємо розмито і не ставимо чітких дедлайнів. Ціль – це мрія з дедлайном. Завдання – конкретні маленькі кроки для її досягнення.

Для того, щоб твоє планування було ефективним і все задумане звершилося, почни мріяти з користю: опинитися в Парижі до кінця цього року, підтягнути англійську до рівня В2 за три місяці. Кожну ціль діли на маленькі та зрозумілі кроки. Мисли глобально, а дій локально.

Думай про фото біля Ейфелевої вежі, а в цей час неси документи для біометричного паспорта і щодня перевіряй телеграм-канали про подорожі в пошуках дешевих квитків. Знайди курси англійської біля дому. Бракує коштів? Шукай підробітку, щоб їх оплачувати, або домовся про заняття з репетитором. Завантажуй аудіокниги англійською на телефон і слухай у транспорті.

Читайте також: "Развожусь и увольняюсь": не спешите все рушить

Плануй на день, тиждень, місяць, рік

Ти маєш потурбуватися про те, щоб твоє майбутнє настало. Найкращий спосіб це зробити – зазирнути вперед. Почни з планування на рік: розпиши власні мрії, а потім перетвори їх на цілі.

Планування на місяць трохи складніше. Проаналізуй, які події чекають на тебе: дедлайн проекту, складання іспиту в автошколі, день народження сестри. Пошукай можливостей у своєму місті: форуми, конференції, концерти, виставки. Залиш час для книжок, які ти планував(-ла) прочитати.

Планування на тиждень – це визначення списку тих невеличких конкретних завдань, які ти виконуватимеш протягом найближчих семи днів, для того щоб досягти цілей. Дедлайни допоможуть контролювати час, який залишився до реалізації мети, та ефективніше розподіляти ресурси.

Планування на день – це те, чим займається кожен з нас, хоче того чи ні: у голові, паперовому нотатнику чи телефоні. Це наші типові справи: підйом, ранкова пробіжка, сніданок, пари, робота. Ми не можемо без цих речей, але якщо робити лише їх, то прогресу не буде. Кожного дня обов’язково намагайся робити хоч щось, здатне наблизити тебе до осягнення цілей.

Вивчай англійську щодня, витрачаючи по 20 хвилин. Це корисніше, ніж один довгий щотижневий урок. Регулярність важлива в наближенні до мети: вона може перетворити корисні повсякденні ритуали на звички.

Проте не варто очікувати успіху, якщо така структурованість життя не дає задоволення. Таня Пилипчук, засновниця проекту «Пошуршимо?», радить звертати увагу на маленькі приємності: «Планування – це не стільки про список виконаних справ, скільки про великі цілі, натхнення й мотивацію. Приділи цьому час, знайди свої формати, не переоцінюй себе, переписуючи одне завдання день у день, знаючи, що не встигнеш його виконати. Ми завжди так біжимо, що, навіть досягнувши великої та важливої цілі, забуваємо про цю значну перемогу і просто мчимо до наступної. Зупиняйся й винагороджуй себе навіть за незначні перемоги».

Визнач пріоритети

Коли плануєш щось глобальне й масштабне, одного листка може забракнути: у голові безліч ідей, а у світі багато можливостей. Не варто намагатися побувати відразу всюди, пройти всі онлайн-курси й відвідати всі тренінги: так можна легко розпорошитися й нічого не досягти. Стан, наче увесь час зайнятий, а результатів мало, якраз стосується цього.

Читайте також: Как оставаться собой в мире, который пытается вас изменить

Визнач першочергові цілі. Подумай про власні бажання – чого хочеш ти, а не батьки, роботодавці, викладачі чи друзі.

Підбивай підсумки щодня

Ну от буває, що ввечері ти можеш викреслити з нотатника лише дві справи з десяти запланованих. Це демотивує, тому щодня записуй усе, що тобі вдалося зробити. Так точно побачиш, що твій час був витрачений на виконання несподіваних завдань, які довелося вирішувати негайно. Наприклад, замість фінального затвердження курсової можна сидіти й переписувати добірку літератури, яку завернув керівник.

Не став собі занадто строгих дедлайнів

Так, хочеться отримати все й одразу. Існує велика спокуса запланувати на один день чи тиждень мільйон справ і біля кожної поставити плюсик у щоденнику. Втім, згодом стає зрозуміло, що успіхів менше, ніж хотілося, невиконані справи нагромаджуються, а нотатник так і проситься вилетіти через вікно. Причина – занадто строгі дедлайни.

Завжди залишай собі запас часу. Подумай наперед про затори, у яких можеш застрягнути, про бюрократичну машину, що завадить тобі отримати довідку під час першого візиту до установи, про термінове завдання, яке викладач може задати «вже на завтра». Це – життя, і в ньому трапляються непередбачувані випадки, що руйнують наші плани. Це нормально. Важливо вміти корегувати свій список справ, переносити завдання на інший день чи об’єднувати їх.

І в жодному разі не ображайся на цей несправедливий світ, який заважає йти до мети. Він не є несправедливий, а натомість швидкий і мінливий, а шлях до мети необов’язково має бути прямим!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ірина ЛАДИКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини