MENU

Голодомор 1932-1933: що ми знаємо про цю трагедію

1620 0

Зазвичай цією темою спекулюють, і дуже часто за гучними словами ховається справжній біль нашої історії. Але якщо і говорити зі світом, то лише так – сучасно, без надриву та провінційного нальоту, але щиро, голосно і пронизливо. Додивіться до кінця, і ви визнаєте це самі.

Цього року минає 85 річниця Голодомору. Проект покликаний ще раз привернути увагу світу до трагедії, яка сталась в Україні минулого століття.

Читайте також: Велика брехня радянського міфу про індустріалізацію та культуру

А Бельгія – одна з країн, парламент якого неодноразово розглядав питання щодо визнання Голодомору геноцидом. Між тим ще у 30-х роках про Голодомор написали 14 бельгійських газет. Навіть перший комікс про найвідомішого бельгійського репортера Тінтіна був присвячений новоствореному СРСР і жахам, які там відбуваються. У коміксі Тінтін допомагає селянину заховати зерно від солдат і лише чудом уникає розстрілу. Колеги з Українська академія лідерства знайшли навіть згадки про Голодомор у тодішніх газетах, спогадах Жоржа Сіменона і автора слова "геноцид" Рафаеля Лемкіна.

День пам'яті жертв голодомоору відзначається у четверту суботу листопада. Нагадаю, що на даний час Голодомор визнали парламенти 16 країн світу, серед яких США, Канада, Австралія, Польща, Ватикан, Португалія, Грузія тощо.

Читайте також: Журналіст: Українську історію заборонять через суд

Ще раз щиро дякую Академії за проект. Радію, що ми нарешті навчились так говорити зі світом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мустафа НАЙЕМ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини