Магера: Наразі діяльність ЦВК паралізована через Верховну Раду
Для мене залишається загадкою – небажання парламенту приводити до присяги 14 членів Центральної виборчої омісії відразу ж після призначення 20 вересня.
Оскільки найближче пленарне засідання Верховної Ради України (згідно з календарним планом 9 сесії) заплановане лише на 2 жовтня, то цілком очевидно, що до цього часу в ЦВК існує лише двоє повноважних членів і взагалі відсутнє керівництво.
Читайте також: 17 замість 15 членів: що змінилося в роботі ЦВК
Як наслідок, принаймні до 2 жовтня 2018 року є неможливим:
1) розписувати кореспонденцію, яка надходить на адресу Комісії;
2) своєчасно в межах визначених законом строків реагувати на подання, заяви і скарги;
3) призначити перші й додаткові місцеві вибори в нових об’єднаних територіальних громадах;
4) виплатити заробітну плату працівникам Секретаріату і Служби розпорядника Державного реєстру виборців у строки, визначені трудовим законодавством;
5) своєчасно здійснити поточні платежі за наявними цивільно-правовими зобов’язаннями Комісії, що у свою чергу може потягнути нарахування неустойки чи пені за укладеними договорами.
Читайте також: Українське "калькування" російського політичного досвіду
Фактично на сьогодні діяльність конституційного державного органу виявилася паралізованою через відсутність чіткого системного бачення з боку парламенту місця й ролі Центральної виборчої комісії.
У Голови ВР України є достатні законодавчі повноваження для скликання позачергового пленарного засідання парламенту в порядку, передбаченому частиною восьмою статті 19 Регламенту Верховної Ради України, щоб невідкладно привести до присяги новопризначених членів ЦВК і розблокувати роботу цього державного органу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки