Український бізнес готовий платити європейські зарплати за європейську якість роботи
Українці хочуть заробляти як в Європі або інших розвинутих країнах. Головна причина чому це не відбувається - низька продуктивність праці українців. За оцінками Київської Школи Економіки (зробленими Наталею Шаповал) продуктивність в праці українців зайнятих в промисловості (manufacturing) в 12 разів менше ніж в середньому в Євросоюзі. Тобто, проблема не в тільки в тому, що в українців крадуть інші українці (еліти та корупціонери), а в тому що українці не достатньо професійно працюють, не мають сучасних навичок і знань, але також і в тому що можливо підприємства недостатньо капіталізовані чи використовують старі технології.
Читайте також: Країна жебраків: замість економіки знань – економіка невігластва
Яка причина головна?я не знаю, але бізнес лідери в інтерв’ю проведених Київською Школою Економіки жаліються на високу конкуренцію на ринку праці і одночасну відсутність спеціалістів. Наприклад, деяки з наших респондентів в промисловому секторі розглядають можливість підвищення зарплат до рівня Польщі до кінця 2019 року. Інші респонденти з агро думають про підняття зарплат до середньо-європейського рівня.
Таким чином, в українській економіці є попит на спеціалістів, а спеціалістів немає. Не спрацьовує професійна освіта. Можливо потрібно створення спільних освітніх проектів між реальном сектором і закладами освіти (як це робить наприклад компанія Ігоря Гуменного). Інші компанії створюють свої внутрішні освітні академіїї і намагаються навчати співробітників самі.
Читайте також: В Україні знову збільшується тіньовий ринок алкоголю та сигарет
В будь якому випадку, що може зробити людина, яка має низьку зарплату і хоче знайти кращу роботу, або людина яка зараз без роботи. Перше, взяти і вивчити конкретну професію, яка потрібна на ринку. Це може бути аналітик даних або слюсар. Друге, навчитись відповідально працювати, виконувати обіцянки, з повагою ставитись до колег, менеджменту, та клієнтів, і просто ввічливо розмовляти та слідувати правилам. На мою думку це конкретний і дієвий план покращення індивідуального добробуту – відповідальність, ввічливість, та опанування конкретної професії.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки