MENU

Якщо педагоги не захочуть стати вільними, поняття "академічна свобода" назавжди зникне у прірві

2342 0

Минув рівно один рік із того дня, відколи набув чинності новий Закон «Про освіту». На жаль, як і завжди, виявилося, що між поняттями «набув чинності» і «закон працює» – величезний шлях чи, можливо, й прірва. І багато дуже прогресивних норм цього закону уже стоять на краю цієї прірви.

Й от-от назавжди упадуть туди. Насамперед, веду мову про академічну свободу педагогічних працівників, а саме: «свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі» (стаття 54).

Читайте також: Політик: Владі не потрібні розумні громадяни

Для того, щоб ця норма почала працювати, не потрібно гігантських коштів чи нових приміщень. Педагогам потрібно було почати копняками гнати від себе тих, хто зазіхав на їхнє право академічної свободи, починаючи від вимагання поурочних планів й закінчуючи зауваженнями, що навчаєте не так. Та почати дихати академічною свободою на повні груди. Хоч і розумію, що багато із колег так дихати не захотіли, не будуть, не зможуть і не захочуть.

Адже краще почуваються в протигазах, які їм десятиліттями одягали управлінці, методисти, науковці, директори шкіл, вказуючи що і як робити. Та ще й постійно наглядали за тим, щоб й носа ніхто не міг висунути з цього протигаза. Переважна більшість зняти протигаз не захотіли. І це стало на руку тим, хто його на вчителя одягав десятиліттями. І саме вони зараз торжествують.

Читайте також: Нова українська школа та старе окозамилювання. ВІДЕО

Але час вибору іще є. Хоч його тривалість катастрофічно скорочуєтья. І якщо педагоги не ЗАХОЧУТЬ стати свобідними, поняття «академічна свобода» назавжди зникне у прірві. А українська освіта продовжуватиме бути совковою. Навіть, якщо вона називатиметься "новою".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор ЛІКАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини