Сім основних викликів для світової економіки
1. Економічна нерівність – розрив між багатими та бідними поглиблюється. Тільки один факт: семеро найбагатших людей світу має стільки ж, як половина всіх мешканців Землі (а це майже 4 мільярди). Простих рішень немає. Можна ввести високий диференційний податок на "багатих". Але це може привести до виведення капіталу й еміграції підприємств з однієї країни в іншу.
2. Старіння населення – частка літніх людей постійно зростає. Це призводить до дефіциту державного пенсійного фонду та збільшення навантаження для людей робочого віку. Тут підхід повинен бути поступовим і систематичним: поступове підвищення пенсійного віку, стимулювання особистих заощаджень тощо.
Читайте також: Загроза кризи: попереду непрості роки?
3. Вичерпання природних ресурсів – ресурси є обмежені. Нафтові та газові ресурси постійно зменшуються без оновлення. Вирішення цієї проблеми – поступовий перехід (який уже відбувається) на відновлювані енергоресурси.
4. Глобальне потепління – середня температура планети постійно зростає з часів промислової революції. Це призводить до глобальних катаклізм, підняття рівня води тощо, а це своєю чергою веде до колосальних економічних витрат на подолання цих проблем. Вирішити цю проблему буде непросто: розвинуті країни намагаються зменшити шкідливі викиди в атмосферу й перейти на енергоощадне виробництво, в той час як країни, що розвиваються, збільшують викиди парникових газів.
5. Роботизація – роботи надалі замінюватимуть людей у виробництві та сфері послуг. Роботизація може ще більше підвищити рівень безробіття та посилити нерівність. Поки що добрих ідей вирішення цієї проблеми я не чув. Є декілька "соціалістичних", як-от державна власність роботів, але вони з економічної позиції утопічні.
Читайте також: Сценарії для бізнесу в Україні: що слід знати й до чого готуватися
6. Міграція – українці як ніхто добре розуміють цю проблему. Економічна нерівність країн, глобальні конфлікти та війни, а тепер іще додайте глобальне потепління – от і маєте глобальну світову міграцію. Економічні наслідки міграції дуже складні, адже, крім того, що кардинально змінюється демографічний склад населення, виникають питання щодо пенсій, зайнятості, соціальних виплат тощо.
7. Соціальні мережі та пропаганда – більше половини людей використовують соціальні мережі для новин. Кількість фейкових новин і пропаганди постійно зростає. Знову ж таки, українці добре розуміють силу російської пропаганди. А тепер врахуйте ще нові технологі, які досить легко можуть створювати фейкові відео.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки