MENU

Сценарії для бізнесу в Україні: що слід знати й до чого готуватися

2636 0

Щоб бути попереду конкурентів, кожний бізнес має розуміти макроекономіку. Від курсу гривні, дефіциту бюджету, змін у податках, поведінки НБУ й інших регуляторів залежать настрої населення та інших бізнесів. А настрої визначають їхнє бажання купувати ваші продукти та послуги й інвестувати у ваш бізнес. А це своєю чергою визначає виклики та можливості для вашого бізнесу й, відповідно, вашу стратегію.

В умовах України робити макроекономічне планування вкрай складно.

Багато людей і бізнесів дивляться на курс гривні як індикатор макроекономічного стану. Із цим є дві проблеми. По-перше, цей індикатор завжди запізнюється. По-друге, це тільки один із багатьох важливих індикаторів. Потрібно дивитися на інші показники, які можуть раніше показати, чи насувається криза або зростання і як це вплине на ваш бізнес. (Які? Приходьте вчитися в Київську школу економіки).

Читайте також: Про що йшлося на зустрічі президента із підприємцями. ФОТО

В умовах України бізнес має прогнозувати декілька сценаріїв. Мінімально стандартний набір – це стабільний, оптимістичний і песимістичний сценарії. І постійно оцінювати ймовірність кожного з них. Мають бути триґери для змін у стратегії бізнесу. Наприклад, якщо резерви НБУ падають більш ніж на 20% менш ніж за два місяці, тоді ми пришвидшуємо імпорт і накопичуємо товари на складах або... Мають бути розроблені стратегічні кроки, які дозволять використати нові бізнесові можливості при зміні сценарію. Також має бути перелік дій, які впроваджуються за будь-якого сценарію.

Важливо пам’ятати, що будь яка суттєва зміна в економіці, позитивна чи криза, це можливість розвинути бізнес і випередити конкурентів. А під час змін виграє той, хто краще підготувався і швидше та якісніше реагує. Тому не бійтеся кризи чи зростання, а просто вивчайте макроекономіку та стратегічне бізнес-планування і впроваджуйте його.

Читайте також: Економіст: За кілька місяців побачимо відновлення кредитування економіки

На сьогодні в Україні найімовірнішими є два сценарії: стабільний і кризовий. Стабільний сценарій – це продовження повільних структурних реформ і повільне відновлення та зростання економіки. Другий сценарій – це криза. Він може бути викликаний політичними чинниками, провалом роботи із МВФ або іншими міжнародними впливовими донорами, ескалацією на сході або низкою інших чинників. Який із цих сценарієм стане правдою – невідомо. Але потрібно не вірити в хороше, а бути проінформованим і готовим до всякого.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тимофій МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини