MENU

Як зупинити трудову міграцію молоді

2440 10

Повернути молодь в Україну просто. Не потрібно вигадувати велосипед. Уряду достатньо виконувати Конституцію.

Нова тенденція трудової міграції. Випускники училищ і коледжів, ті самі “робочі” професії, яких сьогодні бракує по всій країні, групами і потоками виїжджають за кордон. Причина та сама, що і завжди: вищі зарплати навіть у молодих спеціалістів без досвіду.

Читайте також: Миграцию запретить, Евросоюз распустить

Тобто українці платять податки, далі з бюджету йдуть кошти не тільки на освіту і навчання молоді, а і на утримання профтехосвітніх закладів, зарплати викладачів і т.д. А в результаті випускники ледве дочекалися останнього дзвоника, готові їхати з України. І знову з бюджету держави чи підприємства потрібні кошти, щоб перекваліфіковувати когось у робочі професії. Ті, яким уже навчили, але не зуміли втримати. Це при тому, що зарплати робочих спеціальностей по всій Україні тільки за останній рік зросли приблизно на 35%, а вакансій утричі більше, ніж людей.

Щороку тільки на сезонні роботи за кордон виїжджають 9 мільйонів українців. Це офіційні дані. Мінімальна зарплата у Польщі у 4 рази вища, ніж в Україні, 16 тисяч гривень. У Німеччині – удвічі вища, ніж у Польщі. З наступного року саме туди очікують потік трудових мігрантів з України. Але тут є один дуже важливий нюанс. Експерти про це давно говорять: люди готові залишитись вдома, отримувати меншу зарплату на 20-30%, але вони хочуть бути впевненими, що робота у них буде. Потрібна перспектива, реальна і конкретна.

Читайте також: В 2018 году заробитчане перевели в Украину в 6 раз больше валюты, чем объем всех зарубежных инвестиций

Це не питання іноземних інвестицій. Внутрішній інвестор може створювати робочі місця для молоді. Практично відкритий ринок житлово-комунальних послуг (ОСББ). Децентралізація і розвиток територіальних громад уже дають реальні можливості забезпечити роботою молодь після ПТУ. Так, до якості профтехосвіти багато питань, але все можна вирішити. Логічно, що держава повинна виступити гарантом для всіх сторін, майданчиком для комунікації між бізнесом, освітянами і молоддю. Навіть Не потрібні інвестиції, ніяких витрат. Це просто питання відповідальних і якісних управлінських рішень з боку уряду: гарантувати молодим спеціалістам, випускникам ПТУ, коледжів перше робоче місце. Зацікавлені всі: люди, бізнес, держава, освітяни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Роман НАСІРОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини