MENU

Європейські країни впроваджують державні програми залучення трудових ресурсів з України – експерт

2708 0

У Міністерстві соціальної політики України сподіваються, що міграція українців за кордон суттєво скоротиться через 2-3 роки, коли середній рівень зарплати в нашій державі сягне 15 тис. грн. Хіба можна зупинити українського мігранта збільшенням зарплатні, адже за кордоном завжди платитимуть більше? Може процес міграції ніяк не зупинити, і не потрібно?

На ці запитання в ексклюзивному коментарі для UAINFO відповів Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. 

"Безумовно, існують певні глобальні процеси. І система поділу праці в сьогоднішньому світі  є глобальною, ніхто не в змозі зупинити трудову міграцію. Але це не означає, що маємо опустити руки і дивитися, як наші здібні та працелюбні люди залишають країну", – сказав він.

Читайте також: Українські роботодавці постали перед вибором: або банкрутувати, або платити працівникам вищу зарплату – експерт

Дмитро Олійник розповів про нові фактори, які ще більше стимулюють відтік трудових ресурсів з України та легалізацію їх за кордоном.

"Якщо раніше українці виїжджали за власної ініціативи та на власний ризик, то сьогодні їх вже цілеспрямовано шукають роботодавці інших країн. Чотири-п'ять років тому більшість наших співвітчизників працювали за кордоном нелегально. Сьогодні наші найближчі країни – сусіди (Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія та вже частково Німеччина) починають впроваджувати державні програми залучення трудових ресурсів з України. Йдеться про соціальні пакети, офіційне працевлаштування, сплату податків, відкриття україномовних шкіл або класів в школах, допомогу в адаптації сімей. Людей приваблюють не лише високі зарплати, а й стабільність, безпека, можливість безкоштовної вищої освіти для дітей тощо",  – сказав він.

Читайте також: Як заробітчани рятують вітчизняну економіку

Дмитро Олійник переконаний, що ми маємо йти прискореними темпами розвитку, щоб витримати міжнародну конкуренцію за трудові ресурси.

"Вітчизняна економіка має зростати на рівні не нижче 7% у середньорічному вимірі за період 2020-2030 років", – уточнив він.

Дмитро Олійник відзначив, що в Україні потрібно стимулювати відкриття виробництв, які випускають продукцію з високою доданою вартістю, переробний експорт: "Саме вони автоматично "підтягнуть" високі заробітні плати, створення нових робочих місць".

Він наголосив, що більшість наших трудових мігрантів переживають сьогодні величезний емоціональний стрес через те, що вимушені жити у розлуці з родинами, бути відірваними від кола друзів, звичних традицій.

"Якщо люди бачитимуть, що у держави є розуміння та перспективи соціальної справедливості – це буде значним стимулом повернутись додому. Я впевнений, що, за наявності гідних умов праці та стабільного життя в Україні, значна частина з них віддасть перевагу роботі на Батьківщині", – підсумував він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини