MENU

Стратегія безпеки – коштовна річ

4052 0

У вівторок, 30 жовтня, у Києві лідер партії  "Батьківщина" Юлія Тимошенко презентувала "Нову стратегії миру та безпеки". Це вже третій поспіль форум, присвячений її програмі, як кандидата в президенти України.

Тема безпеки стала наступною, після нового суспільного договору та нового економічного курсу, і є розвитком викладених раніше ідей та пропозицій. Формування безпекової стратегії неможливо без нової Конституції та немає сенсу без нового суспільного договору, а будь-які військові реформи та будівництво модерної армії повинно ґрунтуватися на економічній спроможності держави.

Переважна більшість ЗМІ звернула увагу лише на деякі тези, оприлюднені Юлією Тимошенко.

1. Про необхідність чесно визнати реалії і назвати речі своїми іменами та змусити світ подивитися на війну в Україні у "правильному контексті", тобто саме як на глобальну проблему і виклик Росії фундаментальним цінностям всіх країн, а не лише на двосторонню конфронтацію чи суто внутрішньо український конфлікт.

2. Про неможливість створення системи державної безпеки без подолання корупції і необхідність почати антикорупціні дії насамперед, проти чинного президента та його оточення. "Обіцянка президента Порошенко про нульову терпимість до корупції саме я втілю в реальне життя", – заявила Тимошенко і додала: "І якщо ви підтримаєте, то в першу чергу я цю нульову терпимість до корупції випробую на Порошенко і його оточенні".

3. Про необхідність зібрати за столом переговорів очільників країн-підписантів Будапештського меморандуму, зокрема США та Великобританії, а також лідерів Франції, Китаю, Німеччини та Верховного комісару ЄС з питань безпеки. Замість непрацюючих "Мінських домовленостей" Юлія Тимошенко пропонує запровадження розширеного формату "Будапешт+", що дозволить не лише повернути Україні свою "суб’єктність у переговорному процесі", а й відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму.

4. Про посилення санкцій проти Росії та необхідності добитися притягнення РФ до юридичної відповідальності за заподіяну Україні та українцям шкоди.

5. Про необхідність офіційно визнати жертвами збройного конфлікту всіх осіб, які вимушено покинули окуповані території Донбасу та Криму внаслідок агресії Російської Федерації. Та про те, що ключовою складовою нової стратегії миру гарантовану державою можливість безпечного повернення вимушених переселенців, внутрішніх біженців додому та розробку процедури повернення втраченої власності на окупованих територіях.

Читайте також: Тимошенко доручила координацію формування "воєнного кабінету" екс-нардепу, політичному діячу Андрію Сенченку

Чого не помітили ЗМІ, або висвітлили досить тенденційно? Насамперед, як не дивно, ЗМІ не помітили цілісну концепцію нової стратегії безпеки, презентовану Тимошенко. Вочевидь, через зосередженість на тій частині її промови, яка була присвячена війні Росії проти України. То варто заповнити цю прогалину.

Юлія Тимошенко оголосила низку принципових положень, на яких ґрунтуватиметься нова безпекова стратегія країни, коли вона стане президентом:

1. Україна покладатиметься насамперед на себе і прагматично долатиме загрози глобального світу. Для цього потрібні як політична воля, так і економічний базис, якій можна створити завдяки реалізації Нового економічного курсу;

2. Збройні сили України будуть реформовані. Створення сильного війська потрібно вести на контрактній основі. Також, в умовах війни фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок в галузі озброєння має становити не 2% ВВП (це є мінімальним рівнем вимог, що діють для країн НАТО), а щонайменше – 3% ВВП;

3. Україна прагнутиме вступити до НАТО – це гарантія створення надійної системи безпеки;

4. Жодної амністії для бойовиків і жодного особливого статусу Донецької та Луганської областей. Нова Конституція, створена на основі нового суспільного договору збереже Україну унітарною, і стане частиною шляху до миру;

5. Буде проведена ретельна інвентаризація заподіяної Росією шкоди і зосереджено зусилля на відшкодуванні нею всіх збитків, завданих Україні та її громадянам внаслідок військових дій та окупації. І ця цифра, за підрахунками лідера партії "Батьківщина", може перевищити 100 мільярдів євро.

Читайте також: Тимошенко отримала нагороду Форуму Crans Montana за політичну мужність та захист незалежності України

Наголошую, що реалізація цих положень можлива лише при наявності владних повноважень, проте сподіваюсь, сама стратегія буде розроблена завчасно, до президентських виборів, бо йде вже п'ятий рік війни і тягнути нема куди. Майбутній президент не матиме часу на "розкачку".

P.S. До речі, у списку персональних санкцій, які оприлюднила Російська Федерація, Юлія Тимошенко є, а ось президента України Петра Порошенко – немає. Список оприлюднений за два дні після безпекового форуму, що проводила "Батьківщина". Висновки робіть самі, але ж сам факт досить показовий і дає підґрунтя для аналізу. Політологи вже почали цей процес. Зокрема, політолог Дмитро Корнейчук впевнений в тому, що навіть побіжний аналіз цього "списку" чітко підтверджує: Москва на президентських виборах відверто зробила ставку на президента Порошенко. Який і так був ставлеником Москви з 2014-го року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій ГАВРИЛЕЧКО для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини