На яку аудиторію зробить ставку канал Мураєва "Наш"
Феномен популярності інформаційних каналів – післямайданний тренд. Після Революції Гідності був суспільний запит на постійну, оперативну та багатополярну інформацію. Окремим феноменом стали програми, в яких колишні та нинішні політики пробували себе в якості ведучих. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів політтехнолог Олег Постернак.
"Мета появи ведучих-політиків є очевидною – максимально капіталізувати екранну пізнаваність у електоральний ресурс. Засоби телевізійних медіа є одними з найефективніших та найбільш швидких інструментів формування позитивного образу політика. Медійний бізнес і політичний вплив при цьому комбінуються. Однак, при цьому не все так однозначно: іноді трапляються цікаві речі. Як швидко частота появи на телеканалах підносить політика, так же швидко його зникнення призводить до падіння рейтингів. Наприклад, феномен Анатолія Гриценко", – розповів Олег Постернак.
Читайте також: Чому росіяни сліпо вірять кремлівському телебаченню, – російський соціолог
За його словами, в цьому ключі слід розглядати появу нового телеканалу "Наш".
"Хоча спочатку була політична партія і тільки згодом з’явився однойменний телеканал. Всі інші телеканали проходили інший шлях: спочатку формувались як бізнес-структури і потім вже формували власні політичні пріоритети. Схоже, поява нового телеканалу Мураєва є частиною рекламної кампанії бренду "Наші". Будь-який телеканал, стартуючи в інформаційному просторі, повинен мати свою базову аудиторію. Як мені здається, Мураєв буде робити ставку на аудиторію індустріальних міст Півдня та Сходу України. Це поле, на якому вже конкурують такі політики як Бойко, Новинський, Рабінович, Добкін, Тарута тощо. Зараз цілком очевидною є тенденція до консолідації цього політичного поля, а значить, поява політичного проекту "Наші" та майже однойменного медіа вносить у цей процес певну неоднозначність", – сказав політтехнолог.
Читайте також: Пропагандисти російського телебачення у прямому ефірі обговорили переспективи включення України у склад Росії
Також Олег Постернак наголосив, що перед президентськими виборами редакціям та журналістам доведеться здати іспит на міцність та вистояти в умовах політичного тиску.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки