Чим приваблюють туристів два закинуті будинки у Пущі-Водиці. ФОТО
Розміщені за різними адресами, але поряд. Ці дві занедбані будівлі ймовірно, якщо довіряти мапі переліку садиб у дачному селищі Пуща-Водиця, розміщеному у довідникові «Весь Кіевъ» за 1913 р., відносилися до дачної ділянки 125 на розі Гоголівської вулиці та Третьої лінії. Перша з них з 1955 року називалася Червонофлотською, а зараз носить ім'я Федора Максименка. Ділянка у 1913 р. належала Громовій Мел. [ание] Трф. [Трифоновне].
Зараз ці будинки мають різні адреси.
Найцікавіший зовні – знаходиться у глибині третьої лінії і має адресу Новікова-Прибоя, 20. Може цей будинком відносився первісно до ділянки саме на цій, колись Некрасівській вулиці, і мав номер 74, а належав у 1913 році Рубан Пар. [фению-?]> Вас. [ильевичу].
Читайте також: Занедбана Пуща-Водиця. ФОТО
Тоді треба визнати, що ділянки були нарізані первісно нерівномірно, проте мапа переконує у зворотньому.
Одноповерховий дерев’яний, обкладений цеглою у радянський час, будинок має два різьблені, ажурні ґанки, типові для проектів дачно-рекреаційної забудови Пущі-Водиці. З огляду на довгий об’єм з симетричним фасадом з двома ґанками та первісне коридорне планування будинок з самого часу побудову мав рекреаційне призначення, але не був віллою, а чимось на кшталт приватної лікарні або пансіонату.
До останнього часу, судячи з опорядження радянською керамічною плиткою в інтер’єрі, будівля використовувалась лікувально-оздоровча споруда. Може це був корпус санаторію «Труд».
Друга споруда – колишній гастроном – знаходиться безпосередньо на розі лінії і вулиці і має адресу Ф. Максименка, 7.
Зараз закинута споруда звертає увагу картинами сучасних митців, якими затулені вікна. Зовні обкладена цеглою та радянською плиткою споруда мало нагадує царську, але, коли потрапляєш у середину, сумніви розсіюються.
Окрім залишків старовинних ліпних оздоб на дерев’яних стінах, варто також відзначити радянський дизайн магазину з круглими металевими елементами з чеканкою, гіпсовими рельєфними панелями та блакитною керамічною плиткою.
Читайте також: Самые необычные дома Киева: дом-змея и дворы-соты
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки