У 90-х роках минулого століття Київ був найбільшим донором державного бюджету – Косаківський
Більшість видатків бюджету столиці спрямовується на соціально-культурну сферу: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист і соціальне забезпечення, культура та мистецтво, фізична культура і спорт. Цьогоріч сукупна частка цих видатків у структурі видатків міського бюджету склала 68,9%.
Про це під час розширеного засідання колегії КМДА заявив директор Департаменту фінансів, – днями написала газета "Хрещатик".
Похвально. У нас же соціальна держава за Конституцією.
А як було раніше?
Корисно порівняти. Таку соціальну бюджетну політику ми сповідували ще в середині 1990-х. Добре, що ці традиції зберігаються.
Читайте також: В ближайшем будущем Киев полностью перейдет на LED-освещение
Щоправда, відсоток таких видатків у нас був вищим, хоча загальний обсяг бюджету був скромнішим.
Так, на початок 1996 року видатки на соціальний захист населення та на утримання соціально-культурних установ у Києві складали орієнтовно 80% усіх видатків міста, або в розрахунку на одного жителя міста 19,5 млн крб, що перевищувало показники будь-якого іншого регіону.
Загалом середній розмір витрат бюджету міста Києва в розрахунку на одного жителя складав 26,5 млн крб., і був значно більшим, ніж їхній рівень в інших областях, які по цьому показникові суттєво поступалися столиці.
І ще такий факт. За 1995 рік по території міста було мобілізовано 180,5 трлн крб, або 12,2% від доходів (восьма частина), що надійшли по Україні в цілому. Це — найвищий показник по країні.
Читайте також: Метро на Троещину: приближающаяся реальность или бесконечно пустые обещания власти?
Київ був найбільшим донором державного бюджету. Із зароблених містом в 1995 році понад 180 трлн крб столиці залишилося лише 40%.
Надходження коштів у таких обсягах, не тільки забезпечило потреби міста в готівці для виплати заробітної плати, пенсій, соціальної допомоги тощо, а й дозволило забезпечити ці потреби в інших регіонах, для чого було вивезено 96 трлн крб.
Таким чином, Київ ще й дотував соціально-економічний розвиток інших регіонів України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки