MENU

Як Україна може безкоштовно втілити у життя досвід Стенфордського університету

2168 0

Кожного разу коли я пишу про Стенфорд, мені говорять: щоб втілити таке в Україні потрібні мільйони доларів і сотні років традицій. Тому сьогодні напишу про речі, які можна втілити за кілька місяців безкоштовно чи за символічні гроші. Було б бажання. 

– Сьогодні на лекції професору Фукуямі поставили запитання: "Коли очікувати демократизації Китаю?" . На що він чесно відповів": "Не знаю". Жива легенда, знаменитий професор, а не хоче вигадати якусь розумну відповідь. І в цьому весь Стенфорд. Професора тут не бояться сказати "не знаю", бо це нормально і з цього зазвичай починається найцікавіше. І вчать не боятися студентів. 

– Викладачі не бояться публічно визнавати свої помилки. Одного разу наша викладачка так неоднозначно сформулювала завдання, що половина групи зрозуміли його навпаки. Наступну пару вона почала з того, що проаналізувала як так сталося і що вона зробить, щоб не допустити повторення цієї помилки. Прозора конструктивна робота над помилками – такому навчаєшся лише на прикладах.

Читайте також: Всі секрети щодо бюджету Стенфордського університету

– Університет піклується про здоров'я студентів і викладачів. Щотижня тут можна провакцинуватися від грипу: за невеликі кошти чи безкоштовно для тих, у кого є університетська страховка. Коли я прийшов вакцинуватися в понеділок, то подумав, що попав: переді мною стояла довжелезна черга. Але рухалася вона неймовірно швидко. Виявилося, що вакцинують відразу три медсестри, документи заповнюються заздалегідь, а на саму процедуру йде секунд 60. Коли я виходив, черга не стала меншою – спільнота університету береже себе та колег. 

– В кінці чверті студенти можуть оцінити курси, на яких вони навчалися, в спеціальній електронній системі, яка пильно моніториться університетом. На заняття в бізнес-школу до нас одного разу приходив оператор, який відзняв всю пару для того, щоб досвідчені викладачі могли подивитися на все, що відбувається, і надати зворотній зв'язок нашому професору. На останній парі багато навіть найдосвідченіших викладачів просять студентів дати докладний відгук на навчальний план і роботу професора, щоб покращити курс наступної чверті.

– Багато хто з викладачів на парах підкормлює студентів різноманітними перекусами, щоб вони могли зосередитися на навчанні, а не відчутті голоду. Тим більше, що пари тут довгі. А на останній парі всі приносять щось смачне і організують невеликі урочистості з приводу завершення курсу: студенти дякують викладачу, а викладач студентам. Професори завжди відповідають на запитання і дають консультації тим, хто слухав їх курси – освіта тут вважається не просто процесом навчання, а побудовою особистих відносин. 

Читайте також: В британському університеті лекції студентам читатимуть голограми викладачів. ВІДЕО

– Всі слайди лекцій, матеріали для підготовки до семінарів, навчальні плани і завдання доступні онлайн, завдяки електронній платформі на базі безкоштовного програмного забезпечення Canvas. Всі роботи, звичайно, відправляються онлайн. Студентам і співробітникам університету доступна пошта на домені вишу, яка надає єдиний доступ до всіх університетських систем і "академічні" скидки на багатьох інших сайтах. 

– Ну і, нарешті, тут складно зустріти класичні лекції. Інтерактивне обговорення в класі, робота в великих і малих групах, індивідуальні і командні проекти – це основа навчання в Стенфорді. Пасивні методи навчання відходять у минуле – майбутнє лише за активним навчанням. 

Ніщо не заважає почати запроваджувати все це в українських університетах вже завтра. Чого ж чекаємо?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини