Продвинутому вчителеві чи директорові школи не треба давати "вказівок", вони самі знають "що робити", – Громовий
Питання номер один, яке ми маємо вирішити у процесі побудови НУШ, не «що робити вчителеві», а «яким бути вчителеві».
Тисячі разів повторював і повторюю: продвинутому вчителеві чи директорові школи не треба давати «вказівок», вони самі знають «що робити». І звіти «про пророблену роботу» від них немає сенсу вимагати усіляким начальникам і перевіряльникам. Навпаки, начальники мають звітувати про те, що вони роблять для того, щоб ці люди могли ефективно працювати.
Згадайте знамениту фразу Стіва Джобса:
«Немає сенсу наймати тямущих людей, а потім вказувати, що їм робити. Ми наймаємо людей, щоб вони казали, що робити нам».
Читайте також: Волчан: Домашние задания все-таки нужны
НУШ відбудеться тільки у випадку, якщо в освітянському середовищі буде зрощуватись інноваційна культура в якій ти, як вчитель чи директор школи, можеш бути
• самодостатнім і незалежним,
• не боятимешся висловлювати критичні зауваження у бік безпосереднього керівника(бо начальник – це лише певна функція, а не «священна корова»),
• розумітимеш, що в тебе є право на помилку(ти можеш зазнати невдачі, але тобі ніхто і ніщо не заважатиме спробувати знову),
• матимеш достатньо часу і коштів для власного професійного розвитку та відновлення сил тощо.
Якщо цього не буде, той зміст модернової освіти, який призводить до прориву в інших країнах, механічно перенесений у середовище несвободи, не може дати позитивного ефекту.
Ну не може будувати нову освіту затуркана людина, яка постійно втягує плечі, побоюючись покарання за будь-який самостійний крок чи невчасно поданий звіт!
Читайте також: Як перетворити навчання в звичку
Доки система зрощуватиме типаж «вигорілого» і законтрольованого вчителя із дбайливо зрощеною «навченою безпорадністю», доки навколо вчителя формуватиметься агресивне середовище, таланти українських вчителів так і залишаться незапитаними й нереалізованими.
Бо у чому суть ефективного управління у будь-якій галузі?
У спроможності перемістити інтелектуальні та матеріальні ресурси зі сфери низької продуктивності у сферу високої продуктивності.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки