MENU

У 2020 році розпочнеться новий відтік кваліфікованих українських заробітчан до Німеччини

3043 0

Уряд Німеччини схвалив законопроект, що полегшує міграцію кваліфікованих кадрів. Про це повідомляє Deutsche Welle. Таким чином Німеччина сподівається задовольнити дефіцит кваліфікованих кадрів у низці галузей. "Ми знаємо, що німецька економіка потребує фахівців з третіх країн", – наголосив міністр внутрішніх справ ФРН Горст Зеегофер  після засідання уряду. Міністр праці ФРН Губертус Гайль зазначив, що цим рішенням уряд врегулює питання кваліфікованої міграції. Які наслідки матиме цей закон для потенційних українських заробітчан? Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"У зв’язку з тим, що цей законопроект вступить в дію тільки у 2020 році, поки що нічого страшного для України не трапилось. Але, у 2020 році він спричинить нову хвилю трудової міграції українських спеціалістів, як з вищою, так і з середньою освітою", – сказав експерт. 

Читайте також: В Німеччині один гектар землі обробляють дві людини, а в Україні – дванадцять

За його словами, економіка Німеччини потребує робочих рук у всіх галузях: від будівництва до сфери догляду за літніми людьми, від сфери інжинірингу до сфери лікування, від ІТ-технологій до сфери звичайних вантажоперевезень.

"Головне в цьому законі те, що німці втрачають переважне право на отримання роботи. Якщо на ту чи іншу вакансію буде пропозиція від заробітчанина з України, Індії чи Китаю і він підійде за своїми фаховими якостями, то саме йому одразу запропонують роботу. Раніше саме громадянин Німеччини або країн ЕС мав перевагу при працевлаштуванні", – уточнив спеціаліст. 

Читайте також: Українські роботодавці постали перед вибором: або банкрутувати, або платити працівникам вищу зарплату – експерт

Василь Воскобійник відмітив, що для підтримання сталого економічного розвитку Німеччині не вистачає робочих рук, і ця країна буде вимушена залучати трудових мігрантів навіть через можливе невдоволення німецького суспільства. 

"Така сама ситуація складається зараз і в Україні. Уряд вже зараз повинен думати над міграційною політикою, яка буде як допомагати українцям працевлаштовуватись за кордоном, так і залучати до нас трудових мігрантів з інших країн", – сказав Воскобойник. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

 UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини