MENU

Метафоричність закону "Про свободу совісті та релігійні організації"

3552 0

Парубій негайно підписав проголосований 240 депутатами Закон про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України. І вже відправив на підпис президенту.

До речі, це, здається, взагалі перший прецедент, коли приймається "частковий закон" чи поправка конкретно проти Росії і її агентів. Дотепер будь-які необхідні правові норми були рівноправно-узагальненими, для всіх однакові. Як максимум, сам зміст підрихтовували до того, щоб він стосувався більшою мірою російських товарів, російських дій тощо.

Читайте також: Религиозные гонения на Украине, говорите?

А тут – уже в назві, прямо і чітко. Хоча й метафорично, майже поетично: "за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

Раніше в нас так віртуозно-прицільно хіба тендери замовні формулювали: "фірма, котра зареєстрована 1 вересня 2005 року, виробничі потужності знаходяться не далі 3 км від міськради, ім'я директора починається на "М"...".))

Юр.відділ РПЦ(уа) вже заявив, що "принуждение Украинской Православной Церкви к изменению своего наименования является ничем иным, как вмешательством в ее деятельность, которая может привести к непредсказуемым последствиям в обществе".

Читайте также: Що робити православним громадам, які не бажають підпорядковуватися розкольницькому МП, а хочуть у канонічну помісну ПЦУ

Треба буде уточнити, які там санкції за невідповідність новому закону? Загалом непоганий буде формальний привід взагалі їм скасувати реєстрацію – "за невідповідність Закону України в частині назв релігійних організацій".

Між іншим, руссоЗМІ досі, вже 4 години після голосування, мовчать з цього приводу: як максимум, пишуть про "бійку у ВР після голосування закону про перейменування УПЦ ".

А про сам закон нічого.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини