MENU

Кілька підказок тим, хто ще не встиг прикрасити оселю до свят

2332 0

Чим більше ми інтегруємося в Європу, тим раніше торгові центри виставляють ялинки. І десь на ранок після чорної п’ятниці розпродажів у більшості магазинів з’являються різдвяні декорації. Хтось радіє новим фотозонам, хтось сперечається зі швидким західним світом, а ми лишимо явище це без коментарів. Натомість, услід за білими ведмедями "Кока-коли", спробуємо пригадати традиційні українські деталі цього щедрого на свята сезону для тих, хто ще починає прикрашати обійстя.

Якщо ви обираєте бути добрими до природи та все ж хочете ялинку – ринок запропонує багато варіантів – від плястикових дерев усіх форм і розмірів, до живих – посаджених у горщики або зроблених із гілочок – і пахнуть гарно, й екологічна совість – чиста.

Читайте також: Як прикрасити дім до свят: ідеї екологічного декору

Не забуваймо за інші традиційні декорації, скажімо, дідух. Відомий із давніх язичницьких часів, він слугував символом добробуту та прадідівської пам’яті, проте легко увійшов до християнського циклу зимових свят. Дідуха робили зі снопу та вносили в хату напередодні Різдва, щоб по завершенню свят – спалити, скінчивши так і саму зиму.

Ще один важливий різдвяний атрибут – зірка, пов'язаний із чудесним народженням Ісуса Христа та віфлеємською зорею. Із фольгою та китицями, стрічками й кольоровим папером, вертепна зірка оберталася навколо осі й була однією з головних прикрас вертепу. Та чому була, сьогодні кожен справжній колядник вирушає до людей провіщати народження Христа тільки із зіркою в руках.

Взимку всі люблять визирати у вікно на хурделицю, цвіркотливих синичок чи дим із старих коминів. Та коли прикрасити вікна витинанками – сніжинками та дзвониками, оленями та ялинками – особлива магія паперових сюжетів наповнить і хату, і душу.

Читайте також: Наші медійники й політики вкотре наступили на старі "різдвяні" граблі

Якщо із далекого минулого повернутися у значно ближче, то ви пригадаєте десятки нехитрих декорацій із уроків трудового. Одна з таких мені особливо подобалася. Просто перед тим, як приступити до її виготовлення, треба було з’їсти добрий десяток цукерок, а все заради фольги. Фольгу з цукерок слід розрівняти, а відтак загорнути в неї горіхи, щоб потім вішати на ялинку. Що не кажіть, а процес навіть кращий за результат.

Шкарпетки на каміні чи мандарини під ялинкою, узвар чи"Кока-кола", штучний сніг чи солом’яний дідух – головне, то Дух Різдва, добро і любов, що наповнює наші серця, й годі сперечатися щодо меню святкової вечері.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна ДАНИЛЬЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини