MENU

Не кажи "гоп" або Про американську летальну зброю для України

1920 3

Мабуть минулорічний досвід нічому не навчив посла України у США Валерія Чалого, якому кортить якомога швидше оприлюднити переможні реляції про чергові поставки озброєнь (у т.ч. летальних) від США до України. Цього разу в інтерв'ю "Голосу Америки" він проголосив, що Україна "краще готова" до закупівлі озброєння в США, а також отримання "допомоги по збільшенню наших оборонних можливостей".

У цьому зв’язку варто згадати, що постачання ПТРК FGM-148 "Джавелін" до України, яке було гучно анонсовано президентом Порошенко 17 січня минулого року, реально відбулося лише у серпні та виключно після того, як Україна надала гарантії щодо ефективного впровадження реформ у Збройних Силах. Чи були ці обіцянки виконані у повному обсязі?

Читайте також: Перемовини про американські системи ППО як революція в свідомості української влади

Оптимізм посла В.Чалого ґрунтується на "хорошому знаку з України", який полягає у тому, що Верховною Радою України було прийнято 20 грудня 2018 року у першому читанні законопроект № 9122 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом. У разі його остаточного затвердження Міноборони матиме право на здійснення закупівлі озброєння за прямими контрактами (без посередництва "Укрспецекспорту").

Посол улесливо приписав цю законодавчу ініціативу президентові Порошенку, вочевидь забувши, що законопроект було зареєстровано народним депутатом І.Вінником ще 21 вересня 2018 року.

Та й приводом для цього стало не провидіння, яке зійшло на Верховного Головнокомандувача, а пряма вимога США, де вже стомилися від корупційних оборудок Укроборонпрому. Про це відверто говорить голова парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони С.Пашинський та зазначає, що США по суті поставили ультиматум Україні – без прийняття необхідних законодавчих змін, передбачена військова допомога у 2019 році на суму 250 млн. доларів не буде надаватися у повному обсязі.

Читайте також: Гонка вооружений: у кого в рукаве главный козырь

Отже, як мінімум до прийняття законопроекту № 9122 передчасно говорити про постачання озброєнь з США до України.

Нарешті, В.Чалому, як дипломату, мабуть слід знати, що перемовини щодо подібних оборонних закупівель зазвичай до їх завершення проходять у обстановці конфіденційності, а не під переможний гуркіт барабанів і звуки фанфар.

Якщо це не частина передвиборчої кампанії одного із кандидатів у президенти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ПОЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини