MENU

2019-й як рік відповідальних громадян

828 0

В Україні прийнято оголошувати роки на честь певної ідеї або країни. А 2019-й для нас справді особливий

Наприклад, 2018-й був оголошений президентом України Роком реалізації проекту «Я маю право». А 2019-й обіцяли оголосити Роком Китаю в Україні. Натомість я би вважав важливим оголосити 2019-й Роком відповідальності чи Роком відповідальних громадян.

В Україні, особливо після Революції гідності, ми маємо активне громадянське суспільство. Це дуже добре, що у нас багато активістів, які знають свої права та готові контролювати владу. Та найчастіше громадський активізм відображає лише одну сторону – права громадян. При цьому ми майже не згадуємо, що громадяни мають також обов’язки та відповідальність.

Громадяни, які «наймають на роботу» чиновників, мають не лише право контролювати та вимагати від останніх якісно працювати і не красти. Вони також мають обов’язки роботодавця: забезпечити гідну оплату, створити належні умови праці та не принижувати людську гідність. І обов’язки, і права є важливими.

Читайте також: Перевірки бізнесу відновляться в 2019 році

Як монета має дві сторони, так бути справжнім громадянином означає мати як права, так і обов’язки. Конституція України визначає не лише права людини, а й обов’язки: сплачувати податки, подавати декларацію, захищати Батьківщину, піклуватися про своїх дітей та про батьків.

Журналісти мають не лише право на свободу слова, а й обов’язки. І найголовнішими є обов’язки перед аудиторією. Бути відповідальним журналістом означає розуміти баланс між свободою говорити та обов’язками добросовісно інформувати суспільство. Європейський суд з прав людини все частіше у своїх рішеннях звертає увагу на випадки, коли журналісти не виконали свій обов’язок діяти добросовісно.

Читайте також: Цифровізація у бізнесі: як Україні встигнути за світовими трендами

2019-й справді особливий рік. Бо це рік виборів. І від відповідальних громадян буде залежати дуже багато як навесні, так і восени. До речі, брати участь у виборах, на моє переконання, є більше обов’язком громадянина, а не правом.

Бути громадянином – це пам’ятати про свої обов’язки і відповідальність так само добре, як і про свої права.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини