MENU

Як український математик Ірина Єгорченко перемогла псевдонауковців

3355 10

Фото: The Ukrainians, The Gate Agency

Знайомтеся, це Ірина Єгорченко – вчена-математик, яка не побоялася назвати декана Юрія Теслю псевдонауковцем. Того самого Теслю, який розробив "теорію несилової взаємодії", що начебто дозволяє обіграти спортивний тоталізатор, дав нове визначення гравітації і розповідав, що після смерті на людину чекає "інше життя". В жовтні Печерський суд визнав слова пані Ірини недостовірними, фактично заборонивши в Україні називати псевдонауковців псевдонауковцями.

Читайте також: Псевдонаука в Україні та деградація вищої школи

Восени під цією новиною на моїй сторінці пані Ірині радили відмовитися від подальшої боротьби, лякали її загрозою великих штрафів і усіляко пропонували нам всім змиритися з тим, що відтепер псевдонауковці недоторкані навіть для словесної критики. Але вона не здалася, подала апеляцію і от Київський апеляційний суд прийняв рішення визнати її слова оціночними судженнями і відхилити позов Теслі. Закони фізики і здорового глузду перемогли.

Читайте також: 10 самых опасных заблуждений, псевдонаук и суеверий

Думаю, що про цю новину напише мало ЗМІ. Але поки в Україні є такі сміливі і наполегливі науковці як пані Ірина, які захищають наше право називати псевдонауковців псвдонауковцями і відрізняти правду від вигадки, у нас залишаються хороші шанси на те, що все буде добре. З таких маленьких героїчних вчинків і будується майбутнє країни. А героїв потрібно знати в обличчя. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини