MENU

Питання інформаційної гігієни стає все важливішим

1310 1

Нам дуже бракує культури е-мейлів.

Із появою численних месенджерів зростає хаос. Тепер усі важливі й неважливі питання вирішуються саме тут. Усі робочі й особисті питання вирішуються саме тут. Все одразу, одночасно. І цілодобово.

Нещодавно мені навіть здали статтю, скопіювавши її текст у месенджер.

Запитання "Вы же есть в вайбере?" мені звучить якось непристойно. Ще непристойніше це чути одразу після того, як я дала е-мейл, куди й чекаю отримати прес-реліз. Ні, мені його хочуть надіслати у вайбер. Разом із рекламою всього, чого тільки не рекламують у тому вайбері. Дякувати Богу, в мене нема вайбера. І як тільки можливо довго в мене його не буде.

Читайте також: Чим фейсбук на античний театр схожий

Мені цікаво, скільки запитів до психологів і психіатрів по допомогу вже надійшло від жертв цілодобової доступності. Людина мусить мати свій особистий час. Й особистий інформаційний простір.

Мені цікаво почитати дослідження, наскільки шкідлива для вирішення робочих питань ця хаотичність месенджерів. Скільки важливої інформації губимо. Скільки конфліктів виникає через те, що хтось не прочитав щось важливе серед статисячі повідомлень у групових чатах.

Як це псує нашу пам'ять. Які фантомні синдроми непрочитаних повідомлень виникають. Як діють на нас ці сповіщення на іконках месенджерів. Чому на ранок уже не пам'ятаєш важливі повідомлення з месенджера, які ти прочитав уночі. Чому люди все частіше листуються скриншотами зі своїх телефонів. Чи можливо все робити тут і зараз без неминучого швидкого вигоранння.

Читайте також: Епоха, коли маленькі літери нарешті очолюють військо

Все важливішим стає питання інформаційної гігієни. Я розумію це так:

– не перевантажувати інших зайвою інформацією;

– поважати чужий інформаційний час і простір;

– робити комфортним для інших сприйняття інформації..

Це був допис розпачу. І прохання – пишіть е-мейли. Адже gmail – це не укрпошта, а інструмент спеціально розроблений для роботи й комунікації.

А месенджер – щоб посилати котиків і серденька.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини