MENU

Епоха, коли маленькі літери нарешті очолюють військо

5001 0

Ми більше не любимо великих літер.

Ми їх любили сто років тому, позначаючи щось пасіонарне та патетичне. Ми їх любили триста років тому (коли жили в Англії і писали англійською), позначаючи просто іменники (німці так роблять і досі, вони в глибині своїй – вічні архаїки, хоч і дуже модернізовані).

Сьогодні ми великих літер не любимо (бо не терпимо пафосу), натомість любимо літери маленькі. Наші поети починають речення з маленьких літер, не ставлять крапок і ком. Наші маркетологи вигадують бренди, які починаються з маленьких літер, бо все стає варіацією на тему iOS: маленька літера важливіша, ніж велика, тому йде на початку. Ми – епоха, коли маленькі літери нарешті очолюють військо. Епоха маленьких синтаксичних героїв.

Читайте також: Як інтернет робить кожного з нас "трохи більше фашистом". ВІДЕО

Наші маркетологи також люблять бренди, що складаються з кількох слів, написаних разом. Звісно, треба щось відтінити – наприклад, одне з них написати напівжиром чи курсивом. Модний бренд: це два слова, написані разом, одне з них напівжиром, інше ні. Все просто.

Чому так? Бо все стало дуже швидким, і слова просто врізаються одне в одне. Мова наша – суцільний trafficJam, причому Jam – напівжиром, тільки так). Великі літери після маленьких – це просто наслідок маленьких синтаксичних ДТП: у кожного наступного слова, в кожного наступного тексту відриває бампер і зриває капот. Щоб бути поміченим, ти маєш бути жертвою автокатастрофи.

Читайте також: Чим фейсбук на античний театр схожий

Все настільки швидко, що в нас немає часу починати нові речення. У нас навіть немає часу починати нові слова. У нас немає часу відрізняти одну річ від іншої, одного автора від іншого. Все стало потоком. Берґсон з його durée та Джойс із його stream здавалися чимось авангардним сто років тому; але для нас це – буденна реальність. Колись бути мудрецем означало: знати імена речей. Зараз ми імен просто не запам’ятовуємо. Навіть імен людей. Все для нас – це суцільний stream, де імена губляться в потоці літер, у купалітер.

Можливо, цієї миті треба деякі слова почати знову писати з великих літер. Наприклад, ось це: Бррррррр.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ЄРМОЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини