MENU

Географічне положення України та її драматична історія вимагали й вимагають від неї особливої ролі – науковець

3175 0

Про геополітичну місію України. 

Припускаю, що багато-хто вкрай скептично сприйме таку постановку питання. Мовляв, про яку геополітичну місію України можна говорити, якщо частина території держави окупована, економічна ситуація вкрай несприятлива, а демографічна – просто жахлива!

Але тут треба пам’ятати: якщо країна не ставить вищі геополітичні цілі, то вона приречена на таке собі політичне животіння.

А з іншого боку, саме географічне положення України та її драматична історія вимагали й вимагають від неї особливої ролі.

І таку місію Україна уже неодноразово виконувала. Не вдаючись в екскурси в давню історію, зазначу, що уже в новітні часи саме Україна довершила розпад імперії СРСР та фактично подарувала незалежність Білорусі й колишнім республікам Центральної Азії. І в попередні періоди історії місія українського народу щодо захисту європейської цивілізації й християнського світу неодноразово проявлялася. А коли такі функції виконувати не було змоги, то європейський світ зазнавав великих втрат.

Читайте також: Тысячелетние символы нашей украинской нации

Наприклад, український політико-географ С. Рудницький застерігав держави Антанти, що анексія України Російською більшовицькою імперією багатократно посилить її експансіоністські амбіції і стане передумовою анексії Росією країн Центральної Європи.

Тому і на сьогодні Україна попри суттєве послаблення свого потенціалу і територіальні втрати виконує важливу роль з стабілізації кордонів у Центрально-Східній Європі і на пострадянському просторі, стримуючи політику кремлівського неоімперіалізму. А в перспективі – й нівеляції різних варіантів політичного й культурного мондіалізму. Але ситуація у світі та на європейському субконтиненті вимагає й інших якісних змін, деякі з яких може ініціювати саме Україна.

Зокрема, враховуючи те, що сучасне утвердження в Західній Європі крайніх проявів лібералізму спричинило помітну культурну кризу, то Україна та інші держави Центрально-Східної Європи мають всі підстави подати імпульси оновлення західної цивілізації національно-консервативних засадах, відновлення її справжньої християнської сутності.

Читайте також: Іноземці про Україну: "Ви маєте всі ознаки нової демократії. Потерпіть"

Це може стосуватися й нових проривів в християнському екуменізмі в процесі зближення православних й католицьких конфесій, і необхідного зростання ролі самого регіону Центрально-Східної Європи. Має Україна потенціал для реалізації різних міжнародних комунікаційних та економічних функцій. 

Але усе це є можливим за умови, коли сам український народ стане справжнім сувереном на своїй землі і буде контролювати економічну, інформаційну та політичну сферу в державі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини