MENU

Навіщо змінювати Конституцію? Щоб змінити державу – політолог

1374 1

Експерт Охотін

"Найбільш рейтингового кандидата в президенти не так часто побачиш на телебаченні. Її появу можна пов’язати з необхідністю каналів показувати "баланс думок". На відміну від інших кандидатів, Юлія Тимошенко говорила не слоганами. Її тези програмні – результат роботи експертів та науковців", - прокоментував політичний експерт Петро Охотін ефір Юлії Тимошенко на "Свободі слова". Про це повідомляє Gorod.cn.ua.

В основі плану Юлії Тимошенко – створення нової Конституції та зміна економічної моделі України.

"Логіка Тимошенко зрозуміла: у 2019 році визначається вектор розвитку України в новому світі. У світі, який є незнайомим нам – міжнародні інституції не можуть гарантувати мир у світі, Росія продовжує агресивно поводити себе та зазіхати на суверенітет, а США та ЄС зайняті внутрішніми проблемами", – зазначив Охотін.

Політолог переконаний: просто обрати нового Президента та домовитися зі старими олігархами вже не вийде. В України є два варіанти – переформатувати державу, або ж спокійно дивитися на те, як договорняк еліт потроху здає суверенітет і торгує самостійністю.

"Сучасна Конституція виконала своє завдання – показала, що Україна є незалежною. Завданням нової конституції є знищення кланової економіки. Для цього новий проект основного закону має бути затверджений народом України. Ідея очевидна, але досі долю народу звикли вирішувати в рамках урядового кварталу Києва. Таким чином, Юлія Тимошенко провокує політичну реальність, показуючи той розкол, який відбувся між народом і панівною верхівкою. Між тими, хто працює і платить податки і тими, хто навчився перекачувати гроші в офшори. Юлія Тимошенко залишається чи не єдиним політиком, який кидає виклик системі", – заявив Охотін.

На думку політолога, зміна економічної моделі України – це створення соціально-ринкової економіки.

"В Україні часто називають популістами тих, хто виступає за державне регулювання дій НБУ чи стимулювання економіки. Насправді ж успішні країни проводять цілеспрямовану політику розвитку своїх конкурентних галузей і стежать за добробутом всередині країни – чим більше внутрішнього попиту, тим краще для економіки. Чим більше простий працівник може купити товарів і послуг, тим сильнішою є держава перед зовнішніми силами. За фразою "ринок вирішить" в Україні ховаються політики, які свідомо потурають монополіям, які хочуть приватизувати стратегічні галузі за невеликі гроші. Стратегія "Нового курсу" більше нагадує економічні моделі розвинутих Франції та Німеччини з їх високими соціальними стандартами та розвитком промисловості", – сказав Охотін.

Політолог наголосив, що Тимошенко вибрала складний шлях – просувати стратегічні теми замість того, щоб працювати з легкими слоганами. Готовність сприймати та підтримувати такі рішення свідчать про зростання свідомості виборців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Gorod.cn.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини