MENU

До політиків треба ставитися спокійно. Дикі емоції тут взагалі не потрібні

1927 0

Отже, за що люблю передвиборчий період – потреба політичної агітації "застеляє" комусь очі, і не дає дивитися на проблему не через призму підкримки конкретного кандидата. Але як би і кого ти не підтримував – про те, аби дивитися на ситуацію тверезо, теж забувати не треба.

Знову пішов якійсь вал незрозумілих публікацій про "непотрібність безвізу" і тому подібне. Очевидно, чому вони з'являються. Бо "безвіз" міцно вже у медійному просторі прив'язаний до діючого президента Порошенка (хоча він вже сам, власне, про нього особливо і не згадує останнім часом – є нові теми). Я вважаю, що так питання ставити не треба (як би хто до Порошенка не ставився).

Ще 30 років тому ми жили у найбільшому концтаборі Європи із мінімальними шансами навіть оком глянути на те, що знаходиться за його межами. Можливість щось побачити перетворювалася на "розкіш", на дещо "статусне". Саме так на цю проблему і досі дивиться чимало українців. Хоча не всі – свідченням чому є зростаюча статистика виїзду громадян через аеропорти, а також за допомогою залізниць та автошляхів.

Читайте також: Вибори-2019: найгучніші новини тижня

Звісно, для когось фінансовий бар'єр залишається нездоланною перешкодою, однак важко не помітити, що пропозиція на ринку авіаквитків за останню пару років суттєво зросла, і знайти квитки за пару євро по акції – цілком реально. Ну і завдяки сучасним сервісам бронювання знайти якесь відносно-пристойне і недороге помешкання "там" – теж можна. Перевіряв сам.

Але і це все – не найважливіше. Ми майже не говоримо про те, що безвіз зняв штучний кордон між Україною та Східною Європою, який виник після приєднання Чехії, Словаччини, Угорщини до Шенгену. Бар'єр між Україною та її сусідами/партнерами. І це теж важливо, адже якщо між тобою і Західом "залізна завіса", а на схід – "вільний простір", то на кого ти будеш орієнтуватися? Питання риторичне. А так, за моїми спостереженнями вже виростає покоління, яке майже нічого не знає про Пітер і Москву, але чітко орієнтується, що і де на Захід від України. І я ніколи не повірю, що це "не важливо".

Звісно, "безвіз" не нагодує страждущих, не вирішить більшість наших проблем і не принесе мир та щастя, однак його впровадження – справді значима подія, яка справді припала на президентство Порошенка. Хоча, думаю, всі, хто цікавився проблемою, знають, що процес цей почався давно, і навіть за часів Януковича урядові структури це питання піднімали.

Читайте також: Між владою та олігархами досягнуто угоду щодо незмінності правил гри на наступну пятирічку

Впевнений, що і будь-який наступний очільник держави теж буде "просувати" цю тему. І це нормально. Відкритість і комунікація – це нормально для 21 ст. Ненормально – це "контрсанкції", давити їжу тракторами та впроваджувати "виїзні візи". І взагалі, ця логіка: "на зло комусь відморожу вуха" – це теж від Росії.

До політиків треба ставитися спокійно. Дикі емоції тут взагалі не потрібні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини