MENU

Ти можеш бути безкінечно мудрим, але який в тому сенс, якщо ти не вмієш комунікувати?

3477 0

Нейроменеджмент беззаперечно ставить навичку комунікації на перше місце серед усіх інших компетенцій менеджера. Більш того, нейронауковці називають вміння комунікувати найважливішою здатністю людини.

Розберемося?

Коли нам вдається успішно комунікувати – ми отримуємо життєво необхідний гормон щастя. Коли не вдається – в організмі синтезується гормон стресу кортизол, який унеможливлює думки про будь що, окрім того, що ми можемо не отримати бажане. В основі обох процесів лежить базовий інстинкт: ми помремо, якщо нас ніхто не почує. Ці процеси відбуваються незалежно від наших свідомих думок.

Людина народжується безпомічною. Наша перша комунікація – крик про допомогу (насправді плач), яку ми отримуємо, щойно мама вперше притискає нас до себе. Реакція про комунікацію потреби – природня реакція мозку.

Читайте також: Цифровизуйся или перестань существовать

Нейронні зв’язки, які визначають наше відчуття безпомічності, від народження керують нами все життя. Тому і в дорослому віці, коли наше звернення чи прохання керівник або команда залишають без уваги, ми знову відчуваємо стрес, навіть коли тепер ми вже усвідомлюємо, що таке ігнорування не загрожує життю.

Наш мозок весь час шукає уваги так, ніби від неї залежить наше існування. Наше існування буквально настільки ж залежить від здатності комунікувати, як і від чисто фізіологічних можливостей. Ми народжуємось з мінімально можливим об’ємом комунікативних здібностей. Від того, наскільки протягом життя ми їх розвиваємо – прямо залежить, чого ми досягнемо в житті.

Дослідження, які проводились на мавпах, підтверджують, що тварини, які активно будують соціальні зв’язки, мають переваги в “шлюбних” стосунках і забезпечують краще виживання своєму потомству. Логічно, що мозок прагне соціальної взаємодії, винагороджуючи нас позитивними емоціями.

Наші соціальні нейронні зв’язки дуже тісно пов’язані з іншими нейронними зв’язками. Соціальний досвід людини повністю впливає на всі сфери її життя – від манери їсти до навіть ходи.

Вміння керувати собою також формується під впливом соціального середовища.

Читайте також: Як невдачі перетворити на успіх

Вистновок: наша здатність комунікувати забезпечує нам можливість відповідного соціального середовища. Соціальне середовище визначає якість нашого життя. В основі всього – здатність комунікувати.

Takeaways:

1. Вміння комунікувати – базова потреба особистості
2. Низький рівень комунікації визначає низький рівень стосунків
3. Навички комунікації слід розвивати протягом всього життя, оскільки вони в кінцевому варіанті визначають його якість.
4. Найкорисніша річ, яку ви як менеджер можете зробити для своєї команди – це навчити їх комунікувати.
5. Якщо ви не любите комунікувати – визначте цей аспект як зону обов’язкового розвитку.

Інакше ніяк.

When you learn teach when you get give (c)

Під хештегом #businessbrain я напишу 365 короткі тексти про вміння усвідомлювати і аналізувати процеси, які проходять у нашому власному мозку і в головах оточуючих нас людей. На Заході це називають модним словом «нейроменеджмент», і ним захоплені топи і менеджери корпорацій, студенти бізнес-шкіл і власники бізнесів. Тому що це єдиний інструмент селф-менеджменту, який в нашу високонкурентну епоху, коли в менеджменті «всі все знають і всі все спробували» – реально віднайти речі, які здатні дати управлінцю перевагу над конкурентами, неважливо люди то чи машини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Natalya KADJA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини