MENU

Гопко: Прийдешні вибори – тест на зрілість нашого суспільства

1549 0

Насамперед вибори – президентські, парламентські та місцеві 2020 року – це тест на зрілість українського суспільства, на те, чи здатні українці й надалі вірити популістам, чи спроможні думати головою. Якщо знову віритимуть політичним шахраям, то це може стати загрозою не лише нашій демократії, а й державності.

Читайте також: Сліпота й амнезія: маленька Малоросія Зеленського

По-перше, обов’язково потрібно йти й голосувати, навіть якщо ви не знайшли гідного кандидата серед запропонованого переліку. До кандидата та майбутнього президента потрібно ставитися не як до месії, а як до менеджера, який має виконати завдання, що стоять перед державою. Не потрібно оцінювати, хто краще влаштував шоу на своєму з’їзді, адже це лише паразитування на соціологічних даних про проблеми людей. Кандидати в президенти бояться конкретно й чесно говорити із суспільством про те, які реальні можливості має наша держава. У нас політики звикли паразитувати на популістських гаслах, немає конкуренції якісних ідей і можливостей донести їх суспільству без олігархічного телересурсу.

По-друге, багато років кланово-олігархічна система робить усе, щоб не з’явився середній клас самодостатніх громадян, щоб реформа держслужби відбувалася повільно. Сьогодні в нас 2,5 млн підприємців, які тягнуть на собі близько 12 млн пенсіонерів. Але для них держава досі не створила нормальних умов для підприємницької діяльності, а відповідно й розвитку економіки. Чи буде в нас кандидат від реалізованого середнього класу? Питання.

Читайте також: Яким може бути другий термін Порошенка

Адже олігархи – це такі собі залаштункові режисери, які через власні ресурси, вплив, телеканали нав’язують нам свій порядок денний. Вони так і не засвоїли уроків двох революцій – монополії в різних сферах повинні зникнути. І це одна з помилок Петра Порошенка. Коли він став президентом, не було чесної розмови з олігархами, щоб усі, й він зокрема, почали грати за загальними правилами, працюючи в інтересах держави та чесно сплачуючи податки. А не створюючи схеми, як "Роттердам+". Не можна сказати, що нічого не змінилося, але багато в чому монополії та старі правила збереглися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ганна ГОПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини