MENU

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували маштабне проведення у регіонах України оплачуваного опитування виборців

6035 1

Спостегачами ОПОРИ зафіксоване Маштабне проведення у регіонах України оплачувального опитування виборців, збір їхніх персональних даних та підписів на підтримку програми Петра Порошенка, що є свідченням незаконно матеріального мотивування виборців шляхом оплати їх агітаційної роботи. 

Досвід попередніх виборчих кампаній, коли виконання виборцем агітаційних завдань було “публічним” обґрунтуванням грошових виплат виборцям, що є підкупом!

Представникам ОПОРИ стало відомо про проведення у всіх регіонах опитування виборців за ініціативами громадської організації “Інститут розвитку і сприяння демократії”. Як встановлено спостерігачами, в організації опитування беруть участь місцеві осередки політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Читайте також: Сказав – зробив! Петро Порошенко зайшов до ЦВК "своїм шляхом"

Опитування не містить вибірки дослідження, а діяльність інтерв’юерів прив’язана до постійних виборчих дільниць і проводиться за місцем проживання виборців. Під час опитування організатори планують вивчити ставлення виборців до політики та програмних засад чинного Президента України, а також виявити прихильників цього потенційного кандидата. Робота із виборцями передбачає збір широкого переліку їхніх персональних даних, включаючи прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання і телефон.

Для проведення опитування залучаються громадяни, які проходять спеціальне навчання і підписують особисте зобов’язання. Положення особистого зобов’язання передбачають обов’язок уникати дій із дискредитації Петра Порошенка, не займатися підкупом виборців і не працювати членами виборчих комісій. 

Як засвідчують результати безпосереднього спостереження за навчанням агітаторів, організатори планують провести чотири хвилі анкетування виборців у період з 21 січня до 28 березня. Спостерігачі ОПОРИ встановили, що робота навчених агітаторів буде оплачуватися з боку організаторів опитування. Інформація щодо запланованих виплат агітаторам зафіксована у Хмельницькій, Тернопільський, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Івано-Франківській та інших областях.

Розмір і критерії виплати грошової суми, як встановили, мають відмінності у розрізі регіонів (Тернопіль – 1 000 грн/місяц; міста Луцьк, Рожище, Камінь-Каширський Волинської області – 1 000 грн за виявлення 10 прихильників кандидата; Миколаїв – 1000 грн/опитування 50-70 виборців; П’ятихатки Дніпропетровської області – 400 грн/одна хвиля опитування; Івано-Франківськ – 1000 грн/опитування 60 виборців; Новопсковський район Луганської області – 500 грн/50 анкет).

Читайте також: "У кризовій передвиборчій ситуації Порошенко нарешті стає самим собою, – експерт

У зв’язку із наданням виконавцям опитування обіцянки грошової нагороди з боку його організаторів ОПОРА роз’яснює наступне. Чинна редакція Закону України “Про вибори Президента України” прямо забороняє укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації (частина шоста статті 64 Закону). При цьому законодавство не дозволяє фінансування витрат на проведення передвиборної агітації не з виборчого фонду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини