П’ять ініціатив, які Верховна Рада повинна ухвалити під час десятої сесії
Що може зробити цей парламент в свою передостанню сесію?
Розпочинається десята сесія Верховної Ради України. Так співпало, що вона припадає на виборчий період – спочатку президентські вибори, потім парламентські. Це традиційно вносить зайвий деструктив, а часом і зовсім паралізує роботу вищої законодавчої установи.
Політика політикою, але життя триває і його не можна поставити на паузу. Треба, щоб народні депутати ефективно працювали й під час виборів та виконували свою основну функцію – законотворчу.
Читайте також: 450 нардепів – багато чи мало?
Тому сьогодні розповім про п’ять ініціатив, які, на мою думку, Верховна Рада повинна ухвалити під час десятої сесії.
– Законопроект 9123 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства». Він створює процедуру надання офіційного статусу апатрида з відповідними соціальними гарантіями.
– Схвалення рекомендацій парламентських слухань «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп». Нагадаю, що слухання відбулись в жовтні й в них взяли участь до 700 осіб з усієї України. За результатами сформовано список рекомендацій з 82 позицій. Але для того, щоб вони почали втілюватись в життя потрібно схвалення їх парламентом.
– Законопроект 9118 «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо обов’язковості будівництва об’єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери)». Його мета – ліквідувати величезні черги в дитячих садочках та взагалі подолати дефіцит соціальної інфраструктури. Законопроект пропонує не видавати містобудівні умови та обмеження а також не приймати в експлуатацію ті об’єкти комплексної забудови де не створена соціальна інфраструктура – школи, дитсадки, поліклініки.
Читайте також: Вони мають нас за недоумків: метод африканського спаму в українській політиці
– Постанова про проведення у квітні парламентських слухань щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб. Наразі маємо 1,6 мільйонів внутрішньо переміщених осіб (це 9-те місце у світі). Всі ці люди є повноправними громадянами, але на практиці часто не можуть реалізувати свої громадянські права.
– Законопроект 8315 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ґендерно-правової експертизи». Пропонується, щоб кожен зареєстрований та включений до порядку денного законопроект до першого читання пройшов гендерно-правову експертизу. У разі встановлення невідповідності принципам рівних прав та можливостей жінок і чоловіків законодавчий акт буде доопрацьовуватись .
Це мінімум, що може зробити парламент під завісу своєї діяльності. Народні депутати мусять ефективно пропрацювати до останнього дня каденції. Тому закликаю усіх колег, голів комітетів та голів фракцій активізувати роботу й проголосувати важливі законопроекти та постанови, які підвищать якість життя тисяч людей.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки