MENU

Держава повинна шанувати учасників бойових дій, а не ''військових туристів''

4996 0

Сьогодні під час зустрічі з лікарями в місті Нетішин підняв питання надання адекватної державної підтримки учасникам бойових дій на сході України.

За офіційними даними Державної служби у справах ветеранів статус учасника бойових дій отримали понад 354,9 тис. людей, оскільки було узаконено надання цього статусу особам, які були залучені в АТО “не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення”.

Але ж на великій частині територій, які позначені як райони проведення АТО, бойові дії не відбувались. Левова частина людей, які отримали статус учасника бойових дій, реально участі в жодних бойових діях не брали. До них можна віднести тих, хто активно допомагали армії, медики або волонтери, але до них питань менше, адже є люди, які скористались цією нормою, освоївши таку галузь, як “військовий туризм”. Серед них найвизначнішими є прокурори, судді, посадові особи в МВС, державні службовці, депутати різних рівній, які для піару або уникнення люстрації пили пиво чи відпочивали біля Краматорська в той період, коли там не відбувалось жодних бойових дій. У мене питання: яке вони мають право називатися учасниками бойових дій.

Читайте також: Головний військовий прокурор проти ветеранів війни?

Такий стан речей сьогодні принижує тих, хлопців та офіцерів, які були реальними учасниками бойових дій і захищали зі зброєю в руках територіальну цілісність України. Я переконаний, що було б правильно чітко розрізняти учасника АТО і учасника бойових дій. Під учасниками АТО слід розуміти всих тих, хто так чи інакше допомагали армії, перебували на території проведення операції, вони б отримали належну увагу від держави та повагу суспільства. Натоммість більш системну допомогу і підтримку від держави мусили б отримати ті, які пройшли через війну і отримали б статус учасника бойових дій. Звичайно, має бути й третя категорія – це ветерани-інваліди, які під час бойових дій отримали поранення і до них, з боку держави, мала б бути особлива увага в плані лікування.

Читайте також: Це не битва за землю, це битва за зміну менталітету, – ветеран АТО

Не приділяючи належної уваги тому факту, що нині і в перспективі під категорію учасника бойових дій будуть і надалі підпадати велика кількість людей, які не брали участі у воєнних діях і просто користуються нормою закону для посвідчення, призведе до того, що держава фінансово не зможе на належному рівні забезпечити опіку й підтримку тим, хто справді воював за Україну.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола ТОМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини