MENU

Українські університети втратять студентів

1927 0

Якою буде відповідь українських університетів?

З наступного академічного року (тобто 2019/2020) іноземні студенти, які складуть екзамен на знання польської мови на рівні C1, будуть навчатись в польських державних університетах безкоштовно. Так-так, саме C1 і екзамен не десь в шарашці, а в Державні комісії (Art. 324. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce).

Читайте також: Привлечь и удержать поколение Z. Пять советов работодателям

По суті, це дещо нагадує умови в Німеччині – якщо знаєш німецьку, то можеш навчатись безоплатно. Різниця залишається у визнанні/невизнанні 11-річної української школи.

Як це можна трактувати? – Тепер в контингенті українських студентів, які навчаються в Польщі, буде зростати частка тих, хто їде в пошуках саме кращої вищої освіти. Питання лише в тому, чи це буде переорієнтація тих, хто і так би їхав в ЄС, але далі ніж Польща (думаю, що це навряд), чи це буде новий додатковий "прошарок" з України (схиляюсь більше до цього). Такий прошарок, якому мова на C1 під силу, якому сподобається пропозиція потужних польських державних університетів та міст більше, ніж пропозиція, припустимо, німецьких університетів та міст.

З точки зору розвитку людського капіталу підвищення вимог до вступників (бодай для їх окремої категорії) - це позитивний крок.

Читайте також: В Україні стартувала реєстрація на ЗНО-2019

З точки зору українських університетів це негативний крок. Раніше це була переважно втрата умовно платоспроможного абітурієнта, тепер ще й посилиться втрата умовно націленого на якість абітурієнта.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Єгор СТАДНИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини