Операція "підміна", або З хворої голови на здорову
Чим ближче дата виборів, тим більше провокацій та інших заходів з арсеналу "чорного PR`у" влада використовує проти найбільш рейтингових кандидатів у президенти.
Одним з інструментів такого "чорного PR`у" проти Юлії Тимошенко стали спроби звинуватити її у причетності до вбивства Катерини Гандзюк через те, що член ВО "Батьківщина" та голова Херсонської облради Владислав Мангер нібито є одним із замовників цього вбивства.
Так, після висування Тимошенко кандидатом у президенти, до партійного офісу "Батьківщини" періодично приходять "активісти" із "запитанням": "Хто замовив Ганзюк?" та вимогами "відповісти за вбивство".
Проте, акції "активістів" із такими вимогами біля будівель ГПУ, Національної поліції та СБУ, які і ведуть провадження у справі, проходять непомітно і не привертають увагу ЗМІ.
Для того, щоб зрозуміти що й до чого, пропоную згадати хронологію подій
31 липня 2018 року в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя Катерини Гандзюк. Спочатку кримінальне провадженні розпочали за "хуліганство", потім перекваліфікували в "заподіяння тяжких тілесних ушкоджень", а згодом кваліфікація була змінена на "замах на вбивство з особливою жорстокістю".
Читайте також: Убийство Кати Гандзюк заполитизировали по максимуму – нардеп
Третього серпня голова МВС України Арсен Аваков заявив, що співробітники Нацполіціі затримали підозрюваного в замаху на вбивство Гандзюк, а генпрокурор Юрій Луценко повідомив про наміри передати розслідування до СБУ.
6 серпня Антон Геращенко повідомив, що підозрюваним є Микола Новиков, 1978 р.н., уродженець Херсона, раніше судимий за статтею "крадіжка" і за незаконне поводження зі зброєю, він є членом одного із злочинних угруповань Херсонської області.
6 серпня Херсонський міський суд обрав М. Новикову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці.
7 серпня голова Нацполіції України Сергій Князєв заявив, що, можливо, з'явиться ще один підозрюваний у цій справі.
7 серпня кримінальне провадження за фактом організації замаху на вбивство Гандзюк передано до Головного слідчого управління СБУ.
8 серпня перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін повідомив, що встановлено місце, де була придбана кислота, яку використовували під час нападу, встановлений і допитаний чоловік, який реалізував кислоту, є якісне фото зображення людини, яка придбала розчин.
17 серпня директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що співробітники поліції і СБУ затримали двох чоловіків, підозрюваних в організації та співучасті в замаху на Гандзюк.
19 серпня в результаті проведення спецоперації поліцейські затримали ще трьох громадян, підозрюваних в організації та співучасті в скоєнні замаху, таким чином всього у даній справі затримано п'ятьох осіб, повідомив глава Нацполіції України Князєв.
22 серпня Князєв повідомив, що в участі і співучасті замаху на Гандзюк підозрюються шестеро осіб.
22 серпня Микола Новиков був звільнений з-під варти, з нього зняті підозри. Під вартою він перебував всього 2 тижні (з 6 серпня).
22 серпня Глава СБУ Василь Грицак заявив, що в цій справі заарештовані п'ятеро осіб, СБУ працює над встановленням мотивів і замовників злочину.
4 листопада Катя Гандзюк померла в лікарні.
5 листопада в ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному Торбіну начебто передавав Ігор Павловський – помічник народного депутата від "Блок Петра Порошенка" Миколи Паламарчука.
6 листопада народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Микола Паламарчук публічно спростовує свою причетність до нападу на Катерину Гандзюк та запевняє журналістів "Української правди" в тому, що слідчі до нього не звертались, проте свого помічника І.Павловського він звільнив. Підозр про причетність до організації вбивства ГПУ Паламарчуку не оголошувала.
6 листопада Верховна Рада створює Тимчасову слідчу комісію з розслідування нападів на активістів. ВО "Батьківщина" активно виступає за її створення і делегує в комісію свого представника, народного депутата Ігоря Луценка.
12 листопада суд заарештував І.Павловського, погодившись взяти до розгляду матеріали, знайдені журналістами The Newsroom – Тетяною Ніколаєнко і Оксаною Денисовою.
21 січня 2019 року в СБУ заявили, що підозрюваний в організації вбивства Гандзюк Олексій Левін (справжнє прізвище – Москаленко) оголошений в міжнародний розшук.
28 січня батько Катерини Гандзюк – Віктор Ганзюк у своєму виступі під час засідання Тимчасової слідчої комісії ВРУ з розслідування вбивства Катерини Гандзюк і нападів на звинуватив члена "Батьківщини" Владислава Мангера і члена "Блоку Петра Порошенка" Андрія Гордєєва в змові з вбивцею його дочки. Віктор Гандзюк переконаний, що в МВС знали замовників вбивства ще від самого початку.
31 січня голова Херсонської облради Мангер заявив про призупинення свого членства в партії ВО "Батьківщина" на час розслідування справи про вбивство Гандзюк. Політрада партії ВО "Батьківщина" задовольняє його заяву, а Бюро Херсонської обласної організації ухвалює рішення про виключення Владислава Мангера з партії і рекомендує йому піти з посади голови Херсонської облради.
11 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко у своєму блозі в соціальній мережі Facebook оприлюднює скан-копію повідомлення про підозру голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, виписану його заступником Юрієм Столярчуком ще до того, як її отримав сам Мангер, що наврядчи відповідає нормам чинного законодавства. Текст підозри не містить жодного конкретного факту чи доказу причетності Мангера до злочину.
Станом на 11 лютого під вартою перебувають лише двоє підозрюваних у вбивстві Гандзюк: Сергій Торбін і Микита Грабчук, іншим – В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову – суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Як можна побачити, прізвище Мангера з'явилося у справі Гандзюк лише 28 січня 2019 року, тобто за півроку після замаху на неї і... після офіційного висунення Ю.Тимошенко у кандидати в президенти на з'їзді партії.
До цього часу не було ні судових засідань за участі всіх п'яти підозрюваних у вбивстві, ні спроб знайти спільників оголошеного у міжнародний розшук Левіна, ні оголошення підозр члену "БПП" М.Паламарчуку, помічника якого затримали ще 12 листопада 2018 року та А.Гордєєву, якого звинуватив батько Ганзюк. Жодних підозр чи претензій у слідства до Мангера також не було.
Луценко своїми заявами шкодить розслідуванню справи щодо вбивства Гандзюк – нардеп
З огляду на вищезазначене, ситуація виглядає таким чином, що зараз відбуваються спроба перенести фокус уваги від представників "БПП" (яких, до речі, нікуди з партії не виключати, як Мангера з "Батьківщини") на "Батьківщину" загалом і Юлію Тимошенко зокрема. І робиться все це руками "активістів", які прямо чи опосередковано представляють саме "БПП". А як інакше можна розцінити появу брата нардепа від "БПП" М.Наєма на передвиборчому мітингу Тимошенко із плакатом "Хто замовив Ганзюк?". Голосніше за всіх "тримай крадія" волає сам крадій...
Ось така виходить операція "підміна" або спроба перенести все з хворої голови на здорову.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки