MENU

10 серіалів: найкращі екранізації книг. ВІДЕО

5583 0

Ця добірка серіалів стане затишною альтернативою на вечір.

Одна справа зробити з книги фільм, але перенести улюблену історію на менший екран – це ціле мистецтво. З одного боку, усі триста чи більше сторінок роману легше помістити в сезон на 10 епізодів, ніж у дві години. Але з іншого, – сценаристам потрібно утримати увагу глядачів від однієї серії до іншої та виправдати щотижневе очікування.

Лютнева погода не сприяє прогулянкам, тому ці десять серіалів, знятих за книжками, стануть затишною альтернативою на вечір.

1. "Секс і місто"

Так, знаменитий серіал про життя чотирьох жінок у Нью-Йорку – це екранізація. В основу серіалу та фільмів-продовжень лягла збірка есе авторки Кендес Бушнелл, яка починалася як серія колонок у газеті "The New York Observer". Сама Бушнелл стала прототипом головної героїні Керрі Бредшоу.

Читайте також: HBO опублікував перші кадри серіалу про Чорнобиль. ФОТО

 

2. "Велика маленька брехня"

Історія про трьох матерів, яких об'єднує загадкове вбивство, що сталося під час благодійного балу в школі, стала миттєвим хітом від HBO і цьому не здивувався ніхто. Міні-серіал був знятий за однойменним романом Ліян Моріарті. І саму книгу, і шоу ставлять в один ряд зі "Зниклою" Гілліан Флінн.

Утім, навіть з таким сюжетом, справжньою подією "Велику маленьку брехню" зробив її каст: Ніколь Кідман, Різ Уізерспун, Шайлен Вудлі, Лора Дерн і Олександр Скарсгард. Усі основні ролі були зіграні зірками, а виконавці номіновані на "Еммі". Але нагороди додому забрали Кідман, Дерн і Скарсгард.

 

3. "Вовчий зал"

Чесно кажучи, потрібно було б неабияк постаратися, щоб зіпсувати романи королеви історичної прози Гіларі Мантел "Вовчий зал" і "Вносьте тіла", за які вона отримала Букерівську премію. Водночас перед BBC стояло нелегке завдання – передати особливий стиль письменниці з її яскравими описами.

Результат – визнання критиків і вісім номінацій на "Еммі". Серіал "Вовчий зал" до дрібниць відтворює життя XVI століття, а Майкл Райленс у ролі Томаса Кромвелля і Клер Фой у ролі ще однієї англійської королеви Анни Болейн (чиє правління було набагато коротшим, ніж Єлизавети ІІ) показують блискучу акторську гру.

 

4. "Гордість і упередження"

Найвідоміший роман Джейн Остін втілювався на екранах – великих і маленьких – стільки разів, що будь-хто може підібрати собі версію до душі: дорогу костюмовану драму Джо Вайта з Кірою Найтлі в головній ролі, екранізацію у Боллівудському стилі чи версію з зомбі.

Та в усьому світі тисячі прихильників, коли чують "Гордість і упередження", уявляють собі, як Колін Ферт пірнає у ставок у пишній білій сорочці. Цієї сцени, до речі, навіть не було в романі. Британський серіал 1995 року з Дженніфер Елі в ролі Елізабет Беннет і Коліна Ферта в ролі містера Дарсі й сам давно став класикою поруч із творами Джейн Остін.

 

5. "Гра престолів"

Говорячи про успішні екранізації, неможливо не згадати "Гру престолів". Цей серіал не просто майстерно переніс на екран серію книжок Джорджа Мартіна з натовпом персонажів та всіма їхніми інтригами, він змінив сам формат сучасного телебачення. На краще чи ні, але зараз жорстокістю, раптовими кінцівками епізодів та сезонів, які залишають глядача в очікуванні нових, і смертями головних персонажів вже нікого не здивуєш.

Вони практично стали обов’язковою вимогою до будь-якого великого драматичного проекту на ТБ. Крім того, до "Гри Престолів" фентезі вважався не надто серйозним жанром, на який навіть після грандіозного успіху "Володаря перснів" критики поглядали з насмішкою.

Однак, "Гра престолів", покладаючись більше на розвиток персонажів, аніж на чарівний антураж, змусила їх поглянути по-новому на цілий жанр та його потенціал. Хоча в ньому бували погані епізоди та не надто вдалі сезони, "Гра престолів", яка цього року завершиться на восьмому сезоні, – це дуже хороше шоу.

 

6. "Оповідь служниці"

Серіал за романом-антиутопією канадської письменниці-феміністки "Оповідь служниці", у якому Америка перетворилася на тоталітарну теократію, а в жінок забрали всі права, вийшов якраз на початку епохи "#MeToo" та висловив тривоги цілого нового покоління жінок. Шоу від Hulu вдається передати внутрішній монолог головної героїні, служниці Оффред, через майстерну операторську роботу та блискучу гру Елізабет Мосс.

Тоді як книга завершувалася відкритим фіналом, залишаючи читачам лише натяки про те, як склалася доля головної героїні, серіал продовжує історію далі. Уже вийшло два сезони, на підході третій, а продюсери говорять про те, що всього хочуть зняти десять.

 

7. "Помаранчевий – хіт сезону"

Комедійна драма від Netflix про життя жінок в американській в’язниці знята за мемуарами письменниці Пайпер Керман, яка сама потрапила за ґрати за відмивання грошей та торгівлю наркотиками. Відсидівши там рік, Керман вирішила написати про свій досвід, а після успіху книги та серіалу, стала адвокатом за права ув’язнених жінок.

"Помаранчевий – хіт сезону" поєднує жорстокі реальності життя за ґратами, складних персонажів та комедію.

 

8. "Гострі предмети"

НBO не давав спокою успіх "Великої маленької брехні", тому канал вирішив зняти й собі психологічний трилер. "Гострі предмети" були створені на основі однойменного роману Джилліан Флінн.

Журналістка Каміла Прікер стикається з психологічними демонами з її минулого, коли вона повертається до рідного міста, щоб розслідувати загадкові вбивства дівчат. Ретро-саундтрек, тонкі візуальні ефекти, неймовірно щира гра Емі Адамс, напружений детективний сюжет та гнітюча атмосфера Американської готики хоч і не заслужили стільки нагород як "Велика маленька брехня", але точно завоювали любов прихильників хороших драм.

 

9. "Дживс та Вустер"

Класика друкованої комедії, книжки британського сатирика Пелема Вудгауза про молодого простакуватого англійського аристократа Берті Вустера і його кмітливого камердинера Дживса, були немов би спеціально написані для найбільш британського дуету Гью Лорі та Стівена Фрая. "Дживс та Вустер" – не просто екранізація книжок письменника, це екранізація усього явища "англійського гумору".

До того ж, серіал був озвучений українською, з досить вдалою адаптацією жартів та каламбурів.

Читайте також: 5 лучших фильмов и сериалов с Дженнифер Энистон. ВИДЕО

 

10. "Ганнібал"

"Ганнібал" хоч і був скасований усього через три сезони, встиг нажити собі пристойний фандом. Серіал, заснований на романах Томаса Харріса про доктора-серійного вбивцю Ганнібала Лектера, які також стали основою фільму 1991 року "Мовчання ягнят". Критики  хвалили це шоу за його блискучий візуальний стиль і проникливий психологічний аналіз, а фанати – за Мадса Міккельсона, який ще жоден серіал своєю присутністю не зіпсував. 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Алмна НІКУЛІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини