MENU

Росія змушена скоротити фінансування так званих "республік" на Донбасі, або Чому Інформаційний спротив запускає фейки

3333 0

12 лютого координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук у Facebook повідомив,що окупаційна влада Л-ДНР отримала розпорядження заступника міністра економічного розвитку РФ Сергія Назарова, який керує міжвідомчою комісією РФ з надання гуманітарної допомоги Л-ДНР, скоригувати запит на фінансову і матеріально-технічну допомогу з Росії на 2019 рік у бік її радикального скорочення.

Утім, ця інформація не відповідає реальному стану речей. Так, наприклад, російський «Газпром» в 2018 році збільшив постачання газу в ОРДЛО- 2,74 млрд куб. м газу в порівнянні з 2,43 млрд куб. м за 2017 рік.

Читайте також: Мертвонароджений мирний план для Донбасу

Постачання російського природного палива на окуповані території здійснюється через газовимірювальні станції «Платове» і «Прохорівка», що розташовані поблизу російського кордону. Обидві газовимірювальні станції перебувають під контролем бойовиків.

Як повідомлялося раніше, 19 лютого 2015 року прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Міненерго РФ і «Газпрому» підготувати пропозиції щодо постачання газу на окуповані території Донбасу в якості гуманітарної допомоги.

«Хотів би, щоб міністерство енергетики і «Газпром» підготували пропозицію про надання гуманітарної допомоги у вигляді поставок газу для потреб цих регіонів, якщо, звичайно, не буде зроблено невідкладних дій по їх газопостачанню за звичною схемою», – вказав російський прем'єр.

Примітно, що в українських ЗМІ періодично з’являються повідомлення «ІС» про те, що Росія змушена скоротити фінансування так званих «республік» на Донбасі.

Так, 25 вересня 2017 року українські ЗМІ поширили інформацію про те, що в Росії закінчуються гроші на утримання псевдореспублік, тому ватажкам «ДНР» та «ЛНР» повідомили, що варто скороти витрати «бюджету». Першим під скорочення потрапила соціальна сфера – освіта, медицина, культура, спорт. Про це повідомляв на своїй сторінці у Facebook керівник «ІС» Дмитро Тимчук.

«Керівництво управління президента РФ по соціально-економічному співробітництву з державами — учасниками СНД,(підрозділ адміністрації президента РФ) поінформувало ватажків «ЛНР/ДНР» про необхідність скорочення обсягів «бюджету», передбаченого на реалізацію «міністерствами» охорони здоров’я, освіти і науки, культури, молоді та спорту псевдореспублік т.зв. «Гуманітарної програми із возз’єднання народу Донбасу» в 4-му кварталі 2017 року (всього було заплановано виділення 7 млн руб.)», — йшлося в повідомленні.

Тоді, спростовуючи інформацію «ІС», аналітичний відділ ГІ «Права Справа» інформував, що йдеться не по зменшення обсягу фінансування псевдореспублік Росією, а мінімізацію витрат. Іде перерозподіл грошей. Кремль намагається вивести так звані «Д/ЛНР» на самофінансування і створити для цього певний алгоритм дій.

2 листопада 2018 року я оприлюднив оцінку аналітиків ГІ «Права Справа» про те, що протягом останніх п'яти років РФ вклала в ОРДЛО понад $10 млрд. Це означає, що самостійно вона звідти ніколи не вийде.

18 листопада 2018 року у чаті на «Главред» екс-радник президента Росії Володимира Путіна, економіст Андрій Ілларіонов повідомив, що за його інформацією, Росія витрачає на окуповані території Донбасу близько 0,25% свого ВВП, або 2 мільярдів доларів на рік.

Читайте також: Снєгирьов: "Мінські угоди", нав’язані Україні силою, не є дійсними

На думку Ілларіонова, виділення на окуповані території Донбасу близько 0,25% свого ВВП є суттєвою сумою, але не позамежною для бюджету Російської Федерації.

«Це солідна сума, але це не та сума, яка стала б непідйомною для Росії в нинішній ситуації. І це не та сума, яка в змозі була б зупинити економічне зростання в Росії. Вона помітна, але вона не є надмірною для нинішнього російського бюджету», –сказав Ілларіонов.

Аналітичний відділ ГІ «Права Справа» звертає увагу на системний характер публікації неперевіреної інформації групою «Інформаційний спротив» і залишає за собою право на громадський контроль за її інформаційною діяльністю.

Довідка. 2 березня 2014 року (від вторгнення Росії до Криму) був започаткований неурядовий проект «Інформаційний спротив» головним завданням якого є протидія в інформаційному полі зовнішнім загрозам, що виникають для України у ключових галузях: військовій, економічній та енергетичній, а також у сфері інформаційної безпеки.

«Інформація, що надходить, перевіряється щонайменше за 2-ма непов'язаними між собою джерелами, норма – 3 джерела. Якщо інформація вкрай резонансна, ми посилаємося на очевидців та учасників подій. У випадку, якщо ми отримуємо нову інформацію, якою не володіли раніше, ми запускаємо алгоритм її перевірки. Надбанням громадськості стають лише перевірені факти», – йдеться на сайті проекту.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро СНЄГИРЬОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини