Як пришвидшити творення України як успішної та справедливої держави?
Є одна сила, яка може дуже допомогти. Це наша діаспора.
Люди, які живуть в успішних демократіях і не на словах знають, як вони діють. Які самостійно досягають успіху. І при цьому не просто не забувають про свої українські коріння, але й активно допомагають Україні. Вони вже суперсила. Саме через їхню позицію про Україну дбають в американському Конгресі.
Саме вони визначають завжди проукраїнську позицію Канади. Саме вони виходять з проукраїнськими демонстраціями у Лондоні, Брюселі Варшаві, у столицях десятків країн аж до Мельбурну. Я вже не говорю про їхню участь у підтримці Євромайдану та у волонтерському русі під час Війни за Незалежність.
В наших з Вами інтересах не просто не втрачати зв'язок з українцями інших держав, а максимально залучати їх до творення України. Для цього варто зробити спеціальне глобальне законодавство про їхній статус і права. Почати можна з маленького кроку – надати громадянам України, які живуть за кордоном, більше шансів взяти участь у президентських та парламентських виборах.
Читайте також: Українські прізвища на канадській мапі
Сьогодні лише щоб потрапити до списку виборців за кордоном, треба особисто їхати до посольства – для багатьох це сотні чи навіть тисячі кілометрів та написати там письмову заяву. Яка потім перевозиться дипломатичною поштою до нашого Міністерства закордонних справ у Києві. Звідки переправляється до Державного реєстру виборців.
Сам реєстр давно електронний. Чому не можна надати нашим громадянам можливість поінформувати про нове місце голосування за допомоги електронної пошти? Ми з головою парламентського комітету з IT Олександром Данченком запропонували зробити це у законопроекті 10053.
Залучені до розробки рішення працівники реєстру, представники МЗС, нашого Центрвиборчкому – "за". Проситиму спікера Андрія Парубія якомога швидше винести рішення на голосування. Звісно, це право не поширюватиметься на жителів держави-агресора, де виборчі дільниці взагалі не створюватимуться. А ось голоси жителів Канади, Сполучених Штатів, країн ЄС, Великобританії – всіх успішних цивілізованих держав з Австралією включно – Україні точно потрібні.
Читайте також: Незаслужено забута діаспорна співачка, спів якої таки чула більшість українців
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки