MENU

Прикарпатський університет отримав грант від Польщі на понад 1 млн євро

1546 0

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника отримав від Міністерства інвестицій і розвитку Республіки Польщі грант на суму 1 млн  53 тис євро в рамках програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Про це повідомили в ПНУ.

Грант покликаний реалізувати проект Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру.

Читайте також: Угорщина назвала освітній закон України "напівфашистським"

Підписання Грантової угоди відбулося у рамках українсько-польської наради  експертів щодо відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати) та створення на її основі Міжнародного наукового центру Обсерваторія Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща). У ній взяли участь представники університетів, органів державної влади, місцевого самоврядування та проектних установ обох країн.

Концепція запропонована Прикарпатським національним університетом полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій.

"Цей грант досить складний з точки зору виконання. Зокрема, близько 50 відсотків грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру.  Проект розраховано на  два роки, але фактично у нас є лише півроку на реалізацію запланованого, адже реально в умовах високогір’я  вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік", – пояснив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

Читайте також: Вартість навчання в українських ВУЗах може змінитися

"Рішення про надання грантової допомоги  саме цьому проекту було прийнято нами у грудні, а вже сьогодні підписано цей проект, тож ми робимо все, що від нас залежить, аби задум було якнайшвидше реалізовано. Ми дуже раді, що його реалізація підвищить безпеку у Карпатах", — підкреслив представник Міністерства розвитку і інвестицій Республіки Польща Рафал Балінській.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини